1. Pats pirmasis prezervatyvas, apie kurį išliko duomenys iki šių dienų, yra laikomas Australijos muziejuje – jam yra apie 380 metų. Tai buvo švediškas prezervatyvas, pagamintas iš kiaulės žarnų, kurias prieš naudojimą panardindavo į šiltą pieną dezinfekcijai. Kiti senoviniai prezervatyvai buvo gaminami iš alyvuoto šilko, šlapimo pūslės ar įvairių gyvūnų ragų, vėžlių ir žuvų kiautų.
2. Yra apskaičiuota, kad per įsimylėjelių dieną JAV kiekvieną sekundę yra panaudojama apie 87 prezervatyvus.
3. Pirmą sykį prezervatyvus apsisaugojimui pradėjo rekomenduoti vokiečių kariuomenės kariams. Pirmojo pasaulinio karo metais JAV ir Anglija buvo vienintelės šalys, kurios neaprūpindavo savo karių „gumytėmis“. Karo pabaigoje vien JAV kariuomenėje buvo užfiksuoti 400 tūkst. sifilio ir gonorėjos atvejų.
4. Prezervatyvas gali sutalpinti beveik 4 litrus skysčio.
5. Anglijos žargonas „scumbag“, kuriuo vadinami niekšai, iš tiesų reiškia sperma pripildytą prezervatyvą.
6. XV a. prezervatyvai, kuriuos užsimaudavo ant lytinio organo galvutės, buvo gana populiarūs. XVI a. „gumytes“ pradėjo gaminti iš linų, o kad toks gaminys gerai laikytųsi, būdavo pridedama virvutė.
7. Danų kalboje prezervatyvas rašosi taip: «Svangerskabsforebyggendemiddel».
8. Patys brangiausi prezervatyvai parduodami Airijoje – beveik 18 dolerių už pakuotę. O patys pigiausi parduodami Šanchajuje.
9. Patys pirmieji senovės žmonių atvaizdavimai su prezervatyvais yra piešinys ant sienos Prancūzijoje pavadinimu „Grotte des Combarrelles“, kuriam yra 12000-15000 metų.
10. Nėra žinoma jokių prezervatyvų naudojimo kontraindikacijų. Šiuolaikinės medžiagos, iš kurių gaminami prezervatyvai (lateksas, poliuretanas, ėriukų oda, poliizoprenas), yra saugūs ir tinka net patiems jautriausiems lytiniams organams.