„Naujosios Tabako direktyvų nuostatos privalo padėti mažinti tabako vartojimą ir užkirsti kelią jaunuolių galimybėms pradėti rūkyti. Tačiau visos priemonės turi būti labai griežtai pasvertos, kad nesužlugdytų Europos tabako gamintojų. Numatytos Tabako direktyvos nuostatos akivaizdžiai skatins kontrabandos srautus iš trečiųjų šalių ir turės stiprų neigiamą ekonominį ir socialinį poveikį visoms ES šalims", – argumentavo Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narys iš Vengrijos Čaba Sandoras Tabajdis.
Svarstymui pateiktoje Tabako direktyvoje buvo numatyta, jog nuo 2015 metų plonos ir mėtinės cigaretės ES šalyse būtų visiškai uždraustos, cigarečių pakelių išvaizda ir duomenys neturėtų jokių skiriamųjų ženklų, o tabako pardavimo vietose nebūtų naudojama reklama.
Nors komitetai nepritaria anksčiau išvardytiems apribojimams, daugiau nei pusė jų narių palaiko siūlymą, kad visoje ES cigarečių pakeliai būtų paženklinti įspėjamaisiais ženklais apie rūkymo žalą.
Nuo liepos 1 dienos Lietuvai iš Airijos perėmus pirmininkavimą ES Tarybai, Tabako direktyva toliau bus svarstoma mūsų šalies pirmininkavimo metu. Lietuva nacionalinės pozicijos Tabako direktyvos klausimu dar nėra suformavusi.
Persvarstant 2001 metais priimtą Tabako direktyvą, numatoma ir daugiau pakeitimų.
Pavyzdžiui, elektronines cigaretes, kuriose nikotino yra daugiau negu tam tikras nustatytas kiekis, būtų galima teikti rinkai tik gavus leidimą prekiauti jomis kaip medikamentais. Planuojama, kad įspėjimai apie pavojų sveikatai ant cigarečių ir sukamosioms cigaretėms skirto tabako pakuočių būtų didesni ir labiau krintantys į akis. Taip pat būtų uždraustos cigaretės, cigaretėms sukti skirtas tabakas ir bedūmiai tabako gaminiai su būdingo kvapo ar skonio medžiagomis. Būtų griežčiau tikrinamas tabaką internetu perkančių asmenų amžius, o internetu prekiaujantys mažmenininkai privalėtų pranešti apie savo veiklą. Siekiant, kad ES būtų vartojama mažiau nelegalių produktų, planuojama įdiegti stebėjimo ir sekimo sistemą.