Penktadienį Tomas Vaitkus su „RadioShack“ komanda startavo 3 dienų lenktynėse „Tour de Picardie“ (Š. Prancūzija, Pikardija), kuriose jo komandos draugas, japonas Fumiyuki Beppu, pateko į pirmąjį 3-tuką ir nuo lyderio atsilieka 4 sekundes.

Pagerbtas žurnalistės atminimas

64-ųjų „Tour de Picardie“ lenktynių startas buvo gaubiamas gedulo, nes pirmoji lenktynių diena buvo skirta ilgametės sporto žurnalistės, ASO (lenktynių organizatorės) spaudos atstovės Emilie Poucan atminimui.

32 metų amžiaus Emilie Poucan buvo vienintelė prancūzė, jau 6 metus dirbanti spaudos atstove „Paris – Dakar“ ir „Marathon de Paris“, ir, grįžtant iš trumpų atostogų Pietų Afrikoje, netikėtai žuvusi trečiadienio ryte įvykusioje aviakatastrofoje (leidžiantis) tarptautiniame Tripolio oro uoste (Libija).

Žiauri likimo ironija – žurnalistė žuvo savo gimtadienio dieną ir... tikras stebuklas (!), kad lėktuvo katastrofoje iš 104 keleivių išgyveno vienintelis 6-metis berniukas iš Olandijos.

Dominavo 3 bėgliai

1 etapo distancijos „Boue – Doullens“ (181 km) pradžioje atitrūko 14 dviratininkų, iš kurių 3 – japonas iš „RadioShack“ komandos Fumiyuki Beppu, prancūzas Tristan Valentin („Cofidis“) ir olandas Niels Brouzes („Auber 93“) – dominavo iki pat lenktynių pabaigos.

50-ame lenktynių km bėglių 3-tukas buvo pasiekęs maksimalų – net 12 min. – atotrūkį.

„Euskaltel“, „Katusha“ ir „Skil-Shimano“ komandų pastangomis, bėgliai pavejami tik likus 3 km iki finišo, kuris pasibaigė masiniu sprintu.

Pergalę iškovojo olandas Kenny Van Hummel, aplenkęs Beną Swift („Sky“) ir Danilo Napolitano („Katusha“), bei laimėjo lyderio marškinėlius.

„Armstrongietis“ – 3–tuke

Pirmasis finiše iš „RadioShack" komandos buvo amerikietis Bjorn Selander su Gerto Steegmanso ir Fumiyuki Beppu palyda, finišavęs 43-as (+0 sek.).

Fumiyuki Beppu finišavo 58-as (+0 sek.), tačiau bendroje įskaitoje, susumavus pelnytus taškus, užėmė 3 vietą (+4 sek.).

Tomas Vaitkus taip pat finišavo su pagrindine grupe, 81-as (+0 sek.), o bendroje įskaitoje užėmė 82 vietą (+10 sek.).

1. Kenny Van Hummel (OLAN) „Skil-Shimano“ 4 val. 15 min. 55 sek.

2. Ben Swift (G.Br) „Sky“ +4 sek.

3. Fumiyuki Beppu (JAP) „RadioShack“ +4 sek.

4. Danilo Napolitano (ITA) „Katusha“ +6 sek.

5. Niels Brouzes (PRAN) „Big Mat-Auber 93“ +6 sek.

6. Tristan Valentin (PRAN) „Cofidis“ +8 sek.

7. Yohann Gene (PRAN) „Bbox“ +10 sek.

8. Robert Wagner (VOK) „Skil-Shimano“ +10 sek.

9. Yauheni Hutarovitch (UKR) „Francaise des Jeux“ +10 sek.

10. Giovanni Bernaudeau (PRAN) „Bbox“ +10 sek.

...

46. Bjorn Selander (JAV) „RadioShack“ +10 sek.

...

55. Gert Steegmans (BEL) „RadioShack“ +10 sek.

...

62. Sebastien Rosseler (BEL) „RadioShack“ +10 sek.

...

74. Gregory Rast (ŠVEI) „RadioShack“ +10 sek.

...

77. Daryl Impey (PAR) „RadioShack“ +10 sek.

78. Sam Bewley (AUS) „RadioShack“ +10 sek.

...

82. Tomas Vaitkus (LIET) „RadioShack“ +10 sek.

...

113. Lieuwe Westra (OLAN) „Vacansoleil“ +10 sek.

...

137.

Olandas Lieuwe Westra („Vacansoleil“), laimėjęs „Tour de Picardie“ 2009 metais, šiemet startavo 113-oje pozicijoje ir bendroje įskaitoje po 1 etapo nuo lyderio atsilieka 10 sek.

Partrenkė automobilis

Į lenktynes neatvyko „Caisse d'Epargne“ komandos lyderiu turėjęs būti Alberto Rui Costa, kurį paskutinės treniruotės metu partrenkė automobilis ir net nestabtelėjęs nurūko savo keliais. Nors portugalas traumų nepatyrė, komandos medikai jam rekomendavo artimiausias lenktynes atšaukti.

Ruošdamasis „Tour de Picardie“ lenktynėms, su automobiliu buvo susidūręs ir Tomas Vaitkus. Laimei, lietuvį partrenkęs vairuotojas iš įvykio vietos nepabėgo, kaip A. R. Costa atveju, ir dviratininkas nepatyrė naujų traumų.

*

„Tour de Picardie“ lenktynės truks dar 2 dienas ir nugalėtojas paaiškės jau šį sekmadienį.

„Tour de Picardie“ lenktynės, rengiamos Š. Prancūzijoje (Pikardijos regione) nuo 1936 metų, iki 1999-ųjų buvo vadinamos  „Tour de l'Oise“. 2000-aisiais joms suteiktas „Tour de l'Oise et Tour de Picardie“ pavadinimas, o jau 10 metų (nuo 2001 m.) jos vadinamos tiesiog „Tour de Picardie“.

Nuo 2005 m. jos įtrauktos į UCI ProTour kalendorių (2.1).