Šiandien „Swedbank" bankas Lietuvoje siūlo vyresniems žmonėms taupyti palankesnėmis sąlygomis ir pasinaudoti nauju „Senjorų indėliu". Indėlis skirtas jautriausiai kainoms socialinei grupei - pensinio amžiaus žmonėms - kad augančią infliaciją galėtų kompensuoti indėlio palūkanomis.
„Kylančios vartojimo kainos ir auganti infliacija didžiausią įtaką turi būtent vyresnio amžiaus žmonėms, kurie gyvena iš pensijos, todėl nutarėme pasiūlyti senjorams palankesnes sąlygas saugiai taupyti, gaunant garantuotas didesnes indėlių palūkanas. Vyresnio amžiaus žmonėms terminuotieji indėliai visuomet buvo patraukli taupymo priemonė tiek dėl saugumo, tiek dėl patogumo", - sako banko Lietuvoje Elektroninės bankininkystės departamento direktorius Ramūnas Strauka.
Senjorų indėlį gali sudaryti asmenys pensiją gaunantys į „Swedbank" banke Lietuvoje esančią sąskaitą. Senjorų indėlio palūkanos bus 0,2 proc. didesnės nei standartinės banke taikomos palūkanos.
Nuo šiandien banke Lietuvoje už 6 mėn. laikotarpio Senjorų indėlį litais bus mokamos 6,7 proc. metinės palūkanos, tokio paties laikotarpio Senjorų indėlį eurais - 5,5 proc. palūkanos. Atitinkamai už metinį Senjorų indėlį litais klientams bus mokamos 7,2 proc. palūkanos, o eurais - 5,9 proc. palūkanos. Taip pat 0,3 proc. didesnės palūkanos taikomos ir indėliams didesnėmis sumomis - nuo 350 tūkst. litų.
Lietuvoje gyvenantys senjorai taupo ilgesniam laikotarpiui, o jų valdomos indėlių sumos - auga. „Swedbank" banke Lietuvoje senjorų laikomų indėlių suma per metus (nuo 2007-ųjų spalio) išaugo 25.7 proc. Tarp 6-12 mėn. indėlius „Swedbank" banke sudarančių klientų, 62 proc. yra 60-šimtmečiai ir vyresni, o tarp 12 mėn. - 60-šimtmečių ir vyresnių yra net 66 proc.
Minimalus senjorų indelio terminas - 6 mėn., palūkanos mokamos kas mėnesį. Senjorų indėlį galima visada papildyti. Sudaryti indėlio sutartį galima bet kuriame „Swedbank" banko padalinyje.
„Swedbank" senjorams yra išdavęs apie 144 tūkst. mokėjimo kortelių. „Swedbank" visoje Lietuvoje turi 376 bankomatus, taip pat 20 grynuosius pinigus priimančių bankomatų, kuriuose galima nemokamai įnešti norimą pinigų sumą.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra 692 tūkst. senjorų, vidutinis jų amžius - 71 metai. Dauguma Lietuvos senjorų (apie 62 proc.) šiuo metu gyvena miestuose.