• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė kartu su savivaldybių ir švietimo ekspertais pasirašė kreipimąsi į švietimo bendruomenę, kviečiančią ją prisidėti prie to, kad nauji mokslo metai būtų sklandūs, o mokyklos – saugios. Pasak Švietimo profsąjungų atstovų, šis kreipimasis neturi prasmės. Jie ją vadina ministerijos viešųjų ryšių akcija.

Antradienį švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė kartu su savivaldybių ir švietimo ekspertais pasirašė kreipimąsi į švietimo bendruomenę, kviečiančią ją prisidėti prie to, kad nauji mokslo metai būtų sklandūs, o mokyklos – saugios. Pasak Švietimo profsąjungų atstovų, šis kreipimasis neturi prasmės. Jie ją vadina ministerijos viešųjų ryšių akcija.

REKLAMA

Kaip nurodoma dokumente, šio kreipimosi tikslas – apibrėžti pagrindinius mokyklų veiklos principus naujais mokslo metais, akcentuojant saugų kontaktinį ir vaikų interesus atitinkantį ugdymą, bei pakviesti visą švietimo bendruomenę prisidėti prie to, kad nauji mokslo metai būtų sklandūs, o mokyklos – saugios.

Jo nepasirašė Švietimo darbuotojų bei Švietimo ir mokslo profesinių sąjungų pirmininkai Andrius Navickas bei Egidijus Milešinas.

REKLAMA
REKLAMA

Vadina viešųjų ryšių akcija

Naujienų portalas pastarųjų tv3.lt pasiteiravo, kodėl jie nusprendė nepasirašyti minėto susitarimo.

REKLAMA

Abu pašnekovai nurodė, kad jame išdėstyti punktai yra savaime aiškūs ir kasdien vykdomi pedagogų: „Mūsų manymu, tokia viešųjų ryšių akcija yra ministerijos bandymas nusimesti savo atsakomybę, perleidžiant ją kitiems.

Pavyzdžiui, tame susitarime vienas iš punktų – mokinys yra svarbus ir jam padės mokytojas, kiti specialistai. Jie padės įveikti nuotolinio mokymosi spragas. Mokytojai tai darė, daro ir darys ateityje“, – teigia Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas E. Milešinas.

REKLAMA
REKLAMA

Kad tai – viešųjų ryšių akcija, o ne rimtas susitarimas tvirtina ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

„Akivaizdu, kad mokysimės kontaktiniu būdu ir tas susitarimas atrodė dirbtinis susirūpinimas mokiniais ir mokytojais. Tai nėra rimtas dokumentas, kuris turėtų rimtą reikšmę ugdymui ar mokinių bei mokytojų sąlygų užtikrinimui ir gerinimui.

Turbūt jis bus rytoj jau pamirštas, nes čia siekta ne kažką spręsti, bet prieš rugsėjo 1-ąją pasidaryti viešųjų ryšių akciją, neva kažkas darome“, – nurodė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neatsižvelgiama į švietimo bendruomenės siūlymus?

Į diskusijas dėl švietimo susitarimo nei profesinės sąjungos, nei švietimo bendruomenė, anot pašnekovų, nebuvo įtrauktos.

„Labai keista, kad strategiškai diskutuojant ir galvojant, kaip spręsti švietimo kaip prioriteto klausimą – niekas siūlymams nepritaria. Kažkokį susitarimą, kuris neturi jokios reikšmės – nei teisinės, nei politinės, bandoma desperatiškai įbrukti pasirašyti. Tokia ministerijos politika nekelia nei pasitikėjimo, nei noro dalyvauti tokiuose pasirašymuose, pasidemonstravimuose prieš rugsėjo 1-ąją“, – nurodo A. Navickas.

REKLAMA

„Apie tai, kad yra tam tikrų dalykų, apie kuriuos mes ministerijai nuo pat pradžių kalbėjom – kad reikalinga atsigręžti į mokytoją, nes pusantrų metų mokytojai kantriai ir sąžiningai dirbo, atlikdami savo darbą, jokio papildomo finansavimo, paskatinimo už darbą, kurį mokytojai atliko, negavome. Mokytojai jo nesulaukė“, – jam antrina ir E. Milešinas.

E. Milešino teigimu, mokytojams atsiradus papildomiems krūviams, užtikrinant, kad kiekvienas mokinys gautų pilnavertį mokslą net ir esant saviizoliacijoje, privaloma sumokėti, kas yra numatyta įstatymuose, bet su švietimo bendruomene Vyriausybė neina į kalbas.

REKLAMA

„Mums tikrai nėra sunku paimti ir padėti sąrašą, bet tikslo nėra. Mes tai darome kasdien, o Vyriausybė to nemato ir nenori girdėti. Todėl tai šiokia tokia protesto forma. Galbūt Vyriausybė išgirs mokytojus. Mes to labai laukiame“, – teigia jis.

Šiugždinienė: visi vaikai turi mokyti klasėse

„Pagrindinis tikslas – kad vaikai mokytųsi klasėse, kad mes visi užtikrintume saugumo reikalavimus“, – per pasirašymo ceremoniją sakė švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitarimu švietimo bendruomenė raginama vakcinuotis nuo COVID-19, taip pat – testuotis, tą savanoriškai padaryti bus sudarytos sąlygos kiekvienoje mokykloje.

„Skiepai yra viena svarbiausių priemonių, mažinanti koronaviruso plitimą, visuomenės sergamumą, mirčių skaičių. Todėl palaikome ir skatiname pedagogų, kitų švietimo įstaigų darbuotojų, mokinių skiepijimąsi. Labai kviečiame tėvus, norinčius apsaugoti savo vaikus ir kartu padėti stabdyti viruso plitimą, skiepyti vaikus“, – rašoma dokumente.

REKLAMA

Susitarime teigiama, kad pirmenybė teikiama kontaktiniam vaikų ugdymui, „išskyrus kritinius atvejus, kai mokykloje ar jos dalyje atsiranda susirgimų židinys ir nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas“.

Taip pat sutarta mokyklose teikti mokymosi bei emocinę pagalbą mokiniams, siekti gerinti pedagogų darbo sąlygas.

„Ypatingas dėmesys skiriamas vyresnio amžiaus mokytojams ir pradedantiems specialistams, keliant jų motyvaciją dirbti mokykloje, taip pat esant poreikiui teikiant jiems reikiamas konsultacijas“, – rašoma dokumente.

Plačiau apie tai, kas buvo kalbėta susitarimo pasirašymo ceremonijos metu, skaitykite: Ekspertai ragina tėvus nebūti savanaudžiais: „Tarp mūsų gyvena ir virusas, kurį reikia įveikti“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų