Šviesos terapija taikoma gydyti ne tik sezoninę (žiemos) depresiją, bet ir sezoninius žiemos miego sutrikimus, premenstruacinį emocinio dirglumo sindromą, bulimiją.
Šviesos terapijos kambariai yra įrengiami gydymo arba reabilitacijos įstaigose, kur vienu metu gali gydytis 10-15 žmonių.
Šviesos terapijos lempomis galima naudotis ir keliems žmonėms iškart, ir individualiai. Lietuvoje šis gydymas taikomas nuo spalio iki balandžio mėnesio.
Šviesos terapijos poveikis yra greitesnis nei daugelio antidepresantų - 80 proc. sergančiųjų sezonine žiemos tipo depresija sveikata pradeda gerėti po 2-4 dienų, o žymus pagerėjimas stebimas po 1-2 savaičių.
Šviesos terapija dažniausiai nesukelia šalutinių reiškinių.
Gydant šviesos terapija vartojamas intensyvus 2500-10000 liuksų apšvietimas, kuris yra nekenksmingas, nes blokuoti UV spinduliai.
Gydymo seanso trukmė - nuo 0,5 val. iki 2-3 val. Trukmė - 2-4 savaitės. Šį gydymą galima tęsti visą šaltąjį sezoną. Dažniausiai gydymas taikomas rytais: tarp 6 ir 10 val., rečiau sutemus, bet ne vėliau 20 val.
Prieš gydymo taikymą reikia ištirti akis, cukraus kiekį kraujyje. Dažniau sveikatą reikia patikrinti, jeigu vartojami antidepresantai, širdį ir kraujotaką veikiantys medikamentai.
Pasak pacientų, šis gydymo metodas yra nepatogus tuo, kad jam reikia papildomo laiko, dažniausiai anksti prieš darbo pradžią, be to, gydytis galima tik tam tikru sezonu.
Šviesos terapijos aparatais yra prekiaujama medicinos technikos parduotuvėse. Nusprendus individualiai gydytis šviesos terapija, būtina gydytojo konsultacija - savigyda gali atnešti daugiau žalos nei naudos.
Svarbu:
Šviesos terapija netaikoma sergant manija, akių ligomis, cukralige, onkologinėmis ligomis, jeigu yra psichozės simptomų.