Laidos viešnia – Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Jurgina Ūselienė teigia, jog koreguojant savo išvaizdą, svarbiausia tai daryti atsakingai ir apgalvotai: „Svarbiausia būtų kreiptis į gydytoją dermatologą ar plastikos chirurgą, dirbantį licencijuotoje klinikoje. Šiandien yra tikrai daug grožio paslaugų teikėjų, neturinčių reikiamo medicininio išsilavinimo, atliekančių grožio injekcijas ar lazerines procedūras tiesiog kosmetologijos kabinetuose.
Čia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tokios paslaugos nelegalios ir gali būti žalojančios. Grožio procedūros gali turėti ir komplikacijų, tačiau jas atliekant gydymo įstaigoje visuomet su pacientu pirmiausia aptariama procedūros eiga, kontraindikacijos ir galimos komplikacijos. Įvykus komplikacijai, nors gydymo įstaigose jų pasitaiko retai, gydytojas suteikia visą reikalingą pagalbą pacientui. Atliekant grožio injekcijas pas „meistrą“ be medicininio išsilavinimo, žmogus negauna jokių garantijų, kad iškilus klausimui ar komplikacijai, jo problema bus sprendžiama“.
Gydytoja taip pat pasakoja apie įvairius išvaizdos korekcijos būdus, užpildus bei injekcijas. Nors šios procedūros ir apipintos mitais, vieną iš jų gydytoja paneigs: „Tai, kad pasibaigus injekcijų galiojimui atsiranda dar didesnės raukšlės – mitas. Nors injekcijų poveikis turi savo trukmę, t.y. botulinas dažniausiai veikia 3-4 mėn., o užpildai – 6-18 mėn., tačiau jie naujų raukšlių atsiradimo neskatina. Iš tiesų, botulino toksinas mokina mus raukytis mažiau ir dažnai kartojant šias injekcijas, netgi pasibaigus poveikiui, raukšlės būna mažesnės, negu iki jų.
Užpildai savo ruožtu raukšles užpildo, tačiau organizme esantis fermentas hialuronidazė, juos tirpina. Kiek ilgai bus matomas užpildo efektas, priklauso ne tik nuo užpildo, bet ir nuo individualaus hialuronidazės aktyvumo. Tikrai nėra taip, kad užpildui ištirpus bus didesnė raukšlė, negu buvo. Tačiau reikia neužmiršti, kad senėjimo procesas vyksta, ir, netgi atlikdami injekcijas, senstame“.
Kita laidos tema – hipertenzija. Kaip teigs kardiologas Rokas Šerpytis, aukštas kraujo spaudimas yra tylus žudikas. Po rūkymo tai yra antras modifikuojamas rizikos faktorius. Kadangi hipertenzija neturi simptomų, dažnai žmonės nežino, kad jie turi šį sutrikimą.
Na, o „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Giedrė Tautkevičienė pasidalins patarimu, ką daryti, jei vizitas pas kardiologą dar toli, o kraujospūdis – pavojingai aukštas. „Vaistinėje gali būti suteikta pirmoji pagalba, jei žmogus skundžiasi aukštu kraujospūdžiu ar skaudančia galva. Čia yra galimybė pasimatuoti kraujo spaudimą ir jei vaistininkas pastebi padidėjimą, o vizitas pas gydytoją dar negreitai – gali paskirti vaistus, kurie simptomus palengvins“, – teigs Giedrė.
Laida „Sveikata.lt“ – jau šį šeštadienį, 9:30, per žiūrimiausią televiziją TV3!