J. Assange'as Didžiojoje Britanijoje pralaimėjo apeliaciją dėl ekstradicijos Švedijai, kur jis kaltinamas seksualiniais nusikaltimais. „WikiLeaks“ įkūrėjas birželio mėnesį, kad išvengtų ekstradicijos, apsistojo Ekvadoro ambasadoje Londone. Didžioji Britanija užsiminė, kad gali laikinai panaikinti ambasados diplomatinį statusą ir tuomet pareigūnai sulaikytų ten esantį australą. J. Assange'o rėmėjai baiminasi, kad Švedija gali jį išduoti JAV, kur dėl „WikiLeaks“ paviešintų slaptų dokumentų jis gali būti teisiamas už šnipinėjimą.
Australijos užsienio reikalų ministras Bobas Carras sakė, kad Australija negali kištis į bylas, kurios nepriklauso jos jurisdikcijai. Ministras pridūrė, kad Stokholmas leido suprasti, jog J. Assange'as greičiausiai nebus išduotas JAV.
„Tai ne Australijos diplomatijos, o konsulinės pagalbos klausimas, – laikraščiui „Australian Financial Review“ sakė B. Carras. – Mes prašėme Švedijos užtikrinti, kad atitinkami procesai bus suderinti. Ir švedai sakė, kad neišduoda nieko, jei už nusikaltimą skiriama mirties bausmė arba kai tai susiję su kariuomene ar žvalgyba“.
Stokholmas iš Vašingtono negavo prašymo išduoti J. Assange'ą, be to, Švedijos įstatymai bei Europos žmogaus teisių konvencija, kurią Švedija ratifikavo, draudžia išduoti asmenis šalims, kur jiems gali grėsti mirties bausmė.
B. Carras teigia, kad jei JAV norėtų J. Assange'o ekstradicijos, to siektų kol jis yra Didžiojoje Britanijoje, nes Vašingtonas su šia šalimi turi tvirtą ekstradicijos sutartį.
JAV tvirtina, kad neturi nieko bendro su Didžiosios Britanijos pastangomis išduoti J. Assange'ą Švedijai, ir antradienį paneigė „WikiLeaks“ įkūrėjo teiginį, kad pradėjo prieš jį nukreiptą raganų medžioklę.