• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stokholmo teismas pirmadienį nuteisė vyrą už etninės neapykantos kurstymą keturis kartus per protestus 2023-iaisiais, kuriuose degino Koraną.

Stokholmo teismas pirmadienį nuteisė vyrą už etninės neapykantos kurstymą keturis kartus per protestus 2023-iaisiais, kuriuose degino Koraną.

REKLAMA

Šie incidentai sukėlė pasipiktinimą musulmoniškose šalyse.

Apie tai paskelbta praėjus vos kelioms dienoms po kito kaltinamojo šioje byloje Salwano Momikos (Salvano Momikos) nužudymo.

38 metų irakiečių krikščionis S. Momika buvo nušautas vėlai trečiadienį viename bute į pietvakarius nuo Stokholmo.

Stokholmo apylinkės teismas kitą dieną turėjo paskelbti nuosprendį S. Momikos ir 50-mečio Salwano Najemo (Salvano Nadžemo) atžvilgiu, tačiau po S. Momikos nužudymo jį buvo atidėjęs iki pirmadienio.

„Saviraiškos laisvė suteikia plačias galimybes kritiškai vertinti religiją faktais pagrįstoje ir objektyvioje diskusijoje“, – pareiškime teigė teisėjas Goranas Lundahlis (Joranas Lundalis).

REKLAMA
REKLAMA

„Kartu savo nuomonės apie religiją reiškimas nesuteikia teisės daryti ar sakyti bet ką, nerizikuojant įžeisti tą tikėjimą išpažįstančios grupės“, – teigė jis.

REKLAMA

Teismas pripažino 50 metų S. Najemą kaltu dėl keturių kaltinimų „agitavimu prieš nacionalinę ar etninę grupę“.

Jis buvo nuteistas lygtine bausme, kuri Švedijoje reiškia, kad jei per dvejų metų probacijos laikotarpį jis padarytų kitą nusikaltimą, teismas iš naujo peržiūrėtų jam skirtą bausmę.

Jam taip pat buvo paskirta 4 tūkst. kronų (349 eurų) bauda.

Šie vyrai buvo apkaltinti Korano išniekinimu, įskaitant jo sudeginimą, lydėtą įžeidžiančių komentarų apie musulmonus, du kartus prie Stokholmo mečetės.

REKLAMA
REKLAMA

„Net jei motyvas buvo kritikuoti islamo religiją, veiksmai ir elgesys akivaizdžiai viršijo tai, kas laikoma dalykine diskusija ir kritika. Visais atvejais demonstracijose buvo reiškiama panieka musulmonų grupei“, – sakė G. Lundahlis.

Šių vyrų protestai pablogino santykius tarp Švedijos ir kelių Artimųjų Rytų šalių.

2023-iųjų liepą Irake protestuotojai du kartus šturmavo Švedijos ambasadą Bagdade, antrąjį kartą sukeldami gaisrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tų pačių metų rugpjūtį Švedijos žvalgybos agentūra „Sapo“ padidino terorizmo pavojaus lygį iki ketvirto penkių balų skalėje, paskelbus vertinimą, kad dėl musulmonų pasaulio reakcijos į protestus, ji tapo prioritetiniu taikiniu.

Ministro pirmininko pavaduotoja Ebba Busch (Eba Buš) S. Momikos nužudymą pavadino „grėsme mūsų laisvai demokratijai“, o premjeras Ulfas Kristerssonas (Ulfas Kristersonas) teigė, kad yra „rizika, jog yra ir ryšys su užsienio jėga“.

Dėl šios žmogžudystės buvo sulaikyti penki vyrai, tačiau vėliau jie buvo paleisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų