Švedijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai paragino JAV ir Rusiją ženkliai sumažinti savo arsenaluose turimų taktinių branduolinių ginklų kiekį. Ministrai teigia, kad tokie ginklai kelia pavojų Europos saugumui.
Tokie nuomonę Carlas Bildtas ir Radoslawas Sikorskis išsakė savo straipsnyje, kuris išspausdintas laikraščiuose „The New York Times“ ir „International Herald Tribune“. Straipsnis pasirodė kaip tik prieš prasidedant 3 dienas Paryžiuje truksiančiai tarptautinei konferencijai branduolinio nusiginklavimo klausimais.
Savo straipsnyje C. Bildtas ir R. Sikorskis taktinius branduolinius ginklus vadina „pavojingomis pavojingos praeities liekanomis“ ir ragina „smarkiai sumažinti“ tokių ginklų kiekį. Sumažinimą esą galima pasiekti arba derybomis, arba vienašališkais žingsniais.
Straipsnio autoriai ypač ragina Maskvą patraukti branduolinius ginklus iš teritorijų, kurios ribojasi su Europos Sąjunga. Šiuo atveju omenyje turimas Kaliningradas ir Kolos pusiasalis šiaurės vakarų Rusijoje.
JAV ir Rusija tęsia derybas, per kurias bandoma susitarti dėl sutarties, kuri pakeistų dar 1991 metais pasirašytą Strateginės ginkluotės sumažinimo sutartį (START), kuri nustojo galioti praėjusį gruodį. C. Bildtas ir R. Sikorskis teigia, kad naujoji sutartis turi reguliuoti ne tik strateginius, bet ir taktinius branduolinius ginklus. Taktiniai branduoliniai ginklai naudojami kovos lauke, tuo tarpu strateginiai ginklai daugiau yra skirti kelti grėsmę tankiai žmonių apgyvendintoms teritorijoms.
Ministrai teigia, kad branduoliniams ginklams nėra vietos sprendžiant šiandien kylančius konfliktus, todėl jų skaičius turi būti smarkiai sumažintas.