Antradienį išteisinti nacistinės simbolikos demonstravimu ir platinimu kaltinti klaipėdiečiai ketvirtadienį vėl turėtų grįžti į teismo salę, kur planuojama nagrinėti administracinę bylą dėl pakartotinio jų sulaikymo gegužės pradžioje prie Klaipėdos apylinkės teismo.
Nenorėdami, kaip patys teigė, "trukdyti teismo darbui", klaipėdiečiai trečiadienį susirinko prie 1-ojo policijos komisariato (PK) ir jau su naujais plakatais laukė, kol pasirodys pareigūnai bei jų atsiprašys.
Komisariato viršininkas Mindaugas Busilas ve.lt sakė kaip nors reaguoti į susirinkusiuosius neketinąs.
Žinia, po to, kai Vasario 16-ąją Linas Zeniauskis, Dovydas Baltiejus, Dainius Černeckis ir nepilnametis Saulius B. eitynių metu demonstravo plakatus su simboliais, primenančiais nacistinę svastiką, išnagrinėjęs administracinę bylą, Klaipėdos apylinkės teismas konstatavo, kad jų demonstruoti ženklai neturi nieko bendra su nacizmu, nes svastika įvairiose tautose simbolizuoja skirtingus dalykus, o Baltų tautose - tai Saulės, Perkūno ženklai.
Tačiau dar tik nagrinėjant šią bylą, gegužės pradžioje, vaikinus pakartotinai buvo sulaikiusi policija, mat jie į teismą buvo atsinešę "daiktinius įrodymus" - tuos pačius plakatus su svastikomis.
Klaipėdos policijos pareigūnai tuomet pareiškė, kad, kol byla neišnagrinėta, jie svastikas traktuoja kaip nacistinius simbolius, todėl plakatus konfiskavo o jų laikytojus išsivežė į komisariatą. Be kita ko, keliems iš jų buvo surašyti protokolai dėl policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo.
Trečiadienį prie 1-ojo PK stovėjusio Sauliaus Balčiūno, vieno iš išteisintų vaikinų tėvo, nuomone, sulaikydami juos gegužės pradžioje pareigūnai pažeidė nekaltumo prezumpciją, o kadangi Lietuvos istorijos propaguotojai galiausiai buvo ištiesinti, pareigūnai jų turėtų atsiprašyti, grąžinti konfiskuotus plakatus ir ši byla ketvirtadienį teisme nebeturėtų būti nagrinėjama.
Beje, lietuviškas svastikas - XIII amžiaus dirbinių, iškastų ir šiuo metu eksponuojamų Kernavės muziejuje, atvaizdus - išteisinęs teismo sprendimas per dešimt dienų gali būti apskųstas, tad realiai jis dar nėra įsiteisėjęs