• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Omikron atmainos atveju greitieji antigenų testai dažniau parodo klaidingus tyrimo duomenis, skelbiama JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) pranešime.

Omikron atmainos atveju greitieji antigenų testai dažniau parodo klaidingus tyrimo duomenis, skelbiama JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) pranešime.

REKLAMA

Dokumente teigiama, kad taip vadinamieji antigenų testai, visame pasaulyje naudojami namų sąlygomis nustatant galimą užsikrėtimą koronavirusu COVID-19, gali būti ne tokie „jautrūs“ naujosios atmainos atveju.

Tuo atveju, kai laukti ilgiau trunkančių PGR testų nėra kada, greitieji antigenų testai dažnam būna vienintelė išeitis, padedanti nustatyti, ar buvo užsikrėsta pavojingu virusu.

„Pirminiai duomenys rodo, kad antigenų testai aptinka omikron atmainą, tačiau yra ne tokie jautrūs“, – teigia FDA pranešime apie tyrimą, atliktą kartu su JAV Nacionaliniu sveikatos institutu. „Jautrumas“ šiuo atveju reiškia viruso aptikimo tikimybę.

Ankstesni tyrimai buvo atliekami su termiškai neaktyviais virusų mėginiais, o ne gyvais virusais, o tyrimo našumo sumažėjimas iki šiol nebuvo pastebėtas, priduriama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, FDA gyventojams ir toliau rekomenduos antigenų testų naudojimą.

Jau ir anksčiau buvo rekomenduojama atlikti po kelis greituosius testus, praėjus šiek tiek laiko, net jeigu pirmasis testas buvo neigiamas. Taip pat rekomenduojama net ir sulaukus neigiamo „greitojo“ koronaviruso testo rezultato, tačiau jaučiant ligos simptomus, pasidaryti patikimus molekulinius PGR testus.

REKLAMA

PSO: šalių sveikatos sistemos dėl COVID-19 „cunamio“ artės prie „griūties ribos“

Dėl užsikrėtimo koronavirusu atvejų, susijusių tiek su omikron, tiek su delta variantais, „cunamio“ šalių sveikatos apsaugos sistemos artės prie „griūties ribos“, trečiadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO teigė, kad susirūpinimą keliantys delta ir omikron variantai yra „grėsmės dvynės“, dėl kurių naujų COVID-19 atvejų skaičius pasiekė rekordines aukštumas, todėl padaugėjo hospitalizacijų ir mirčių.

REKLAMA
REKLAMA

„Man didelį susirūpinimą kelia tai, kad užkrečiamesnis omikron, cirkuliuojantis lygiagrečiai delta, sukels atvejų cunamį. Dėl to jaučia ir toliau jaus didžiulį spaudimą išsekę sveikatos priežiūros specialistai, o sveikatos apsaugos sistemos [artės] prie griūties ribos“, – per spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis teigė, kad spaudimą sveikatos apsaugos sistemoms lėmė ne tik nauji COVID-19 pacientai, bet ir daugybė sveikatos priežiūros darbuotojų, užsikrėtusių koronavirusu.

„Nevakcinuotiems asmenims gresia daug kartų didesnė rizika mirti nuo bet kurio varianto“, – pridūrė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų