• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad Palangoje vienintelė pramoga nėra tik gulėti prie jūros – jau seniai aišku. Poilsiautojai pamėgo pasivaikščiojimus, pasivažinėjimus dviračiais, muziejų lankymą bei aktyvias pramogas – lankosi batutų parkuose bei išbando įvairias vandens pramogas. Palangos turizmo ir informacijos centras atskleidžia, kokios naujovės šiemet pasitinka poilsiautojus ir dalinasi savo rekomendacijomis.

22

Kad Palangoje vienintelė pramoga nėra tik gulėti prie jūros – jau seniai aišku. Poilsiautojai pamėgo pasivaikščiojimus, pasivažinėjimus dviračiais, muziejų lankymą bei aktyvias pramogas – lankosi batutų parkuose bei išbando įvairias vandens pramogas. Palangos turizmo ir informacijos centras atskleidžia, kokios naujovės šiemet pasitinka poilsiautojus ir dalinasi savo rekomendacijomis.

REKLAMA

Palangos turizmo ir informacijos centre galima rasti krūvas lankstinukų apie tai, ką veikti Palangoje. Vieni jų duoda idėjų norintiems aktyvaus poilsio, kituose lankstinukuose aprašomos pasivaikščiojimų maršrutų ar kultūrinių vietų idėjos.

Palangoje yra naujienų

Palangos turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, paduodama visą krūvą lankstinukų, sako dažnai susidurianti su klausimu, kas Palangoje naujo. Specialistė juokiasi, kad į šį klausimą atsakyti beveik neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau naujienų, kurias rekomenduotų aplankyti vis dėlto yra.

„Šių metų naujiena yra pernai rugsėjį duris lankytojams atvėręs Kurhauzo pastatas, kuris visiškai kaip feniksas iš pelenų pakilo. Jis yra mūsų kurorto simbolis – labai svarbus, nuostabaus grožio pastatas. Ir menas, ir istorija – tai yra kurorto pati pradžia“, – rekomendacijas tv3.lt vardinti pradeda R. Kmitienė.

REKLAMA

Kita vieta, kurią, pasak specialistės vertėtų aplankyti yra Tiškevičių alėja. Ji esą buvo atnaujinta ir gerokai pagražinta.

Taip pat verta apsilankyti ir Palangos muziejuose, jie irgi pristatė naujienų.

„Gintaro muziejus yra atjaunėjęs savo ekspozicijomis ir ten kavinė atsidarė. Kurorto muzijaus ekspoziciją galėčiau vadinti kaip naują, nes pandeminis laikotarpis neleido išnaudoti ir taip plačiai paskleisti žinios, kur galima interaktyviai, įdomiai susipažinti su Palangos kurorto istorja“, – sako R. Kmitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Norintiems kiek aktyvesnio poilsio, taip pat yra naujienų.

„Palangos vasaros parkas, batutai, ten vaikai ir jaunimas mėgsta leisti laiką. Toliau yra „Paradise Sea“, kur galima ir irklentėmis, ir banglentėmis plaukioti ir išmokti. Yra ir batutų parkas ant vandens. Taip pat, tikrai netoli, galima sakyti, Palangos priemestyje – „HBH“ malūnų parkas, „Cable 313“, – siūlo specialistė.

Aktyvios pramogos jaunimui

Viename iš Palangos turizmo ir informacijos centro lankstinukų pateikiamos pramogų idėjos vaikams ir jaunimui. Kone populiariausia pramoga Palangoje – pasivažinėjimas dviračiais. Turizmo ir informacijos centre galima rasti atskirą lanktinuką tik dviračiams. Jame pateikiamas žemėlapis su geriausiais maršrutais, nurodomos vertos aplankyti vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangoje dviračių nuoma vienai valandai kainuoja apie 2–3 eurus, o parai dviratį galima išsinuomoti už 12–15 eurų. Sportinių dviračių kainos kiek didesnės – 3–4 eurai už valandą ir 15–20 eurų už parą.

Šventojoje siūloma išsinuomoti baidares, galima išbandyti kaitavimą. Vienos valandos pažintinis kaitavimo kursas kainuoja 45 eurus, pradedantieji už 130 eurų gali kaitutoi 3 valandas.

REKLAMA

Palangos paplūdimyje galima išbandyti vandens pramogų – pasivažinėti vandens motociklais ar ant jų tempiamų pripučiamų sėstuvų.

Taip pat siūloma apsilankyti pripučiamų batutų parke „Jump Park“. Čia galima pašokinėti ant vandenyje esančių pripučiamų batutų, bilietas vienam asmeniui kainuoja 10 eurų. Išbandyti vandenlentes siūlo „Wakeparkis“.

Pašokinėti ant batutų, pažaisti mini golfą, pasikarstyti lynais medžiuose ar pasisupti karusele galima Palangos vasaros parke. Valanda ant batuto čia kainuoja 9 eurus, pasisupti karusele – 3 eurus.

REKLAMA

Palangoje veikia ir žirgynai „Zigmo žirgai“ bei „Kaubojus“. Pusvalandžio jojimas poniu „Zigmo žirgai“ kainuoja 25 eurus, jojimo treniruotė – nuo 50 eurų.

Taip pat galima apsilankyti „Race Time“ kartodrome, Palangos sporto klubear sporto arenoje, o norintys pasportuoti gamtoje gali rinktis Palangos teniso mokyklą ar klubą arba bėgimo taką nuo Jūratės gatvės iki kontininkų gatvės.

Muziejų ir parkų rekomendacijos jaunimui

Norintiems ne aktyvaus poilsio jaunuoliams Palanga taip pat turi įvairių pasiūlymų. Vienas iš jų – kvietimas apsilankyti insektariume. Tai yra vienintelis specializuotas nariuotakojų zoologijos sodas Lietuvoje. Apsilankyti insektariume suaugusiesiems kainuoja 3,5 euro, vaikams iki 10 metų amžiaus kaina yra euru mažesnė. Studentams ir moksleiviams bilietas kainuoja 3 eurus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangos turizmo ir informacijos centro lankstinukuose nurodoma, kad miesto svečiai yra kviečiami apsilankyti kino teatre „Naglis“, tačiau šiuo metu kino teatras neveikia. Kino teatro interneto svetainėje nurodoma, kad patalpos yra ruošiamos rekonstrukcijai ir kino teatras laikinai neveikia.

Norintiems pasižmonėti – kvietimas apsilankyti kultūros pievoje „I Love Palanga“. Čia visi kultūrinėje-socialinėje erdvėje vykstantys renginiai yra nemokami.

REKLAMA

Norintiems pasiklausyti muzikos ir vandens čiurlenimo siūloma pasigrožėti muzikiniu fontanu. Pasirinkti sau patinkančią melodiją ten galima už 3 eurus.

Taip pat kviečiama užsukti į Gintaro ir šunų muziejus, Antano Mončio namus-muziejų, dr. Jono Šliūpo memorialinę sodybą, iliuzijų namą „Eureka“.

Norintiems pasivaikščioti puikiai tiks Palangos skulptūrų parkas, pasakų parkas ar apžvalgos aikštelė Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Į šią aikštelę patekti darbo dienomis galima nuo 12 iki 15 val., o savaitgaliais nuo 13 iki 18 val.

REKLAMA

10 vietų, kurias rekomenduoja pamatyti

Palangos turizmo ir informacijos centras pateikia leidinį, kuriame yra aprašytos 10 rekomendacijų turistams. Pirmiausia, be abejonės, rekomenduojama apsilankyti J. Basanavičiaus gatvėje ir nueiti ant jūros tilto.

XIX a. J. Basanavičiaus gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus bulvaru, tačiau tarpukariu šioje vietoje apsilankius dr. J. Basanavičiui, palangiškiai nusprendė gatvę pervadinti jo vardu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita turizmo ir informacijos centro rekomendacija – jau minėta Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir joje veikianti apžvalgos aikštelė. Pro aikštelės langus galima pamatyti miesto panoramą, jūrą bei iš arti apžiūrėti bažnyčios varpus.

Trečioji rekomendacija – grafų Tiškevičių alėja ir Palangos Kurhauzas. Alėjoje stovi dvi bronzinės skulptūros: „Grafienė Antanina Sofija Loncka-Tiškevičienė“ ir „Grafas Feliksas Tiškevičius“. Alėjoje stovi ir Kurhauzo pastatas. XIX a. pabaigoje grafas Tiškevičius pastatė restoraną ir pirmąjį kurorto viešbutį. Nuo tol ši vieta buvo itin mėgstama poilsiautojų.

REKLAMA

Kaip rekomendacijos ir čia pateikiami Palangos kuroto, gintaro muziejai.

Planuojantiems vykti į Šventąją rekomentuojama užsukti pasižiūrėti skulptūros „Žvejo dukros“, nueiti ant beždžionių tilto ir apsilankyti sveiktaos centro „Energetikas“ skulptūrų parke „Akmens amžius“.

Taip pat kviečiama užsukti į Palangos skulptūrų ir pasakų parkus, užsukti pasivaikščioti Birutės parke.

Daugiau informacijos ir informacinių lankstinukų galima rasti užėjus į Palangos turizmo ir informacijos centrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų