Opozicija savo inicijuotoje neeilinėje sesijoje planuoja pateikti nutarimo projektą, kuriuo būtų pradedamas apkaltos procesas V.Gapšiui ir kreipiamasi į Konstitucinį Teismą (KT) išvados, ar jo veiksmai neprieštarauja Konstitucijai ir jis gali eiti Seimo nario pareigas įsiteisėjus apkaltinamajam nuosprendžiui.
Taip pat siūloma pateikti projektą, kad būtų sudaryta laikinoji tyrimo komisija aiškintis, kokia yra Darbo partijos prieš maždaug dešimtmetį neapskaitytų 24 mln. litų (beveik 7 mln. eurų) kilmė.
Į darbotvarkę dar įtrauktas konservatorių siūlymas uždrausti reorganizuoti ar likviduoti politinę partiją, jeigu jai kaip juridiniam asmeniui yra pateikti įtarimai dėl galbūt padarytų nusikalstamų veikų. Kitas projektas siūlo numatyti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą rinkimų kampanijos finansavimą, neteisėtai finansuojamų politinių organizacijų kūrimą ir jų veiklą.
Numatyta pateikti ir prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuriomis siūloma užkirsti kelią reorganizuoti arba likviduoti teisėsaugai užkliuvusius juridinius asmenis. Sprendimą dėl tokios laikinosios apsaugos priemonės galėtų priimti ikiteisminio tyrimo teisėjas arba teismas.
Šias pataisas valstybės vadovė ir konservatoriai teikia po to, kai Apeliacinis teismas vasario pradžioje patvirtino, jog Vilniaus apygardos teismas 2013 metų liepą teisingai nusprendė atleisti Darbo partiją kaip juridinį asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės, nes tų metų pavasarį ji susijungė su dukterine Leiboristų partija ir tapo nauju juridiniu asmeniu.
Minimas Apeliacinio teismo sprendimas opozicijai taip pat tapo pagrindu siekti apkaltos V.Gapšiui. Lietuvos apeliacinis teismas vasario pradžioje V.Gapšį išteisino dėl sukčiavimo, tačiau pripažino kaltu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Jam skirta bauda.
Vienas pagrindų pradėti apkaltą yra apkaltinamojo nuosprendžio įsigaliojimas. Seimo statute taip pat numatyta, kad apkaltos procesas yra parlamentinė procedūra, kurią Seimas taiko Konstitucijos 74 straipsnyje nurodytiems asmenims dėl Konstitucijai prieštaraujančių jų veiksmų, padarytų einant pareigas.
„Darbiečiai“ argumentuodami pastarąja nuostata teigia, kad apkalta V.Gapšiui negalima, nes nusikaltimą jis įvykdė iki tapdamas Seimo nariu. Apeliacinio teismo nuosprendis susijęs su V.Gapšio veikla 2005-2006 metais – tuomet jis nebuvo Seimo narys ir nebuvo davęs priesaikos.
Į neeilinės sesijos plenarinių posėdžių darbotvarkę taip pat įtrauktas siūlymas pavesti Antikorupcijos komisijai atlikti tyrimą „dėl susirūpinimą keliančių korupcinių tendencijų bei procesų sveikatos apsaugos sistemoje ir skubaus ministrės Rimantės Šalaševičiūtės atleidimo iš pareigų aplinkybių“, su griežtesne alkoholio kontrole susijusių pasiūlymu paketas.