Kai kurie siaubo filmai priverčia slėptis už pagalvės, tačiau jų atsiradimo istorijos – dar šiurpesnės. Kviečiame susipažinti su labiausiai nelaimių filmavimo aikštelėje ar už jos ribų paženklinta siaubo klasika.
„Egzorcistas“
Kone pačiu baisiausiu siaubo filmu tituluojamas 1973-ųjų metų „Egzorcistas“ netruko užsitarnauti prastos reputacijos – šiurpą kelianti istorija apie demonų apsėstą mergaitę Regan taip išgąsdino pirmuosius žiūrovus, jog šie alpo tiesiog kino teatre. Vienai moteriai filmo peržiūra baigėsi visai prastai – moteris nualpo, ir krisdama susilaužė žandikaulį.
Tuoj po filmo išleidimo įvyko nelaimė – į XVI a. bažnyčią, esančią per kelią nuo kino teatro, kuriame įvyko filmo premjera, trenkė žaibas ir numetė kryžių nuo jos stogo.
Tačiau labiausiai šiurpą kelia filmą lydėjusios mirtys. Filmui dar nespėjus pasirodyti, nuo gripo komplikacijų mirė užkeiktą režisierių filme vaidinęs Burke Denningsas, Vasiliki Maliaros, vaidinusi tėvo Damiano motiną, mirė dar nebaigus filmo produkcijos, o pagrindinės veikėjos Regan – aktorės Lindos Blair šeimoje nelaimė įvyko dar net nebaigus filmuoti – mirė jos šeimos narys.
„Anabelė“
Filmuojant garsiosios „Išvarymo“ sagos dalį „Anabelė“, mirčių išvengti pavyko. Tačiau šiurpių momentų aikštelėje išvengti nepavyko – filmo režisierius Johnas R. Leonettis teigė kelis kartus matęs „trijų pirštų atspaudus“ dulkėse ant įvairių filmavimo aikštelės paviršių.
Prodiuseris Peteris Sarfranas atskleidė, jog vienas iš aktorių filmuojant vos neliko neįgalus: „Pirmą dieną kai filmavome „demoną“ su pilnu grimu. Jis vaikščiojo po koridorių ir ant jo galvos užgriuvo stiklinė šviesų konstrukcija.
Scenarijuje demonas nužudo valytoją kaip tik tame koridoriuje. Buvo šiurpu“, – pasakojo prodiuseris. Filmuojant filmo tęsinį, į aikštelę ją pašventinti buvo iškviestas kunigas.
„Poltergeistas“
1982 metų „Poltergeistas“ ne be reikalo laikomas labiausiai užkeiktu visų laikų filmu. Šiame filme vienai scenai buvo reikalingas ne vienas skeletas. Pasirodo, aktorei Heather O‘Rourke teko filmuotis su tikrais žmonių griaučiais – plastikiniai tuo metu buvo gerokai brangesni!
Maža to, filmą lydėjo ne viena mirtis. Būdama vos dvylikos nuo Crohn‘o ligos mirė vos dvylikos jau minėta pagrindinė filmo aktorė. O štai mergaitės vyresnėlę seserį vaidinusi Dominique Dunne buvo siaubingai nužudyta buvusio vaikino – tai įvyko tais pačiais metais, kai šis filmas išvydo dienos šviesą.
„Rozmari kūdikis“
Siaubo filmo „Rozmari kūdikis“ prodiuseris Williamas Castle‘as tuoj po filmo išleidimo gavo šiurpą keliantį laišką. Jame buvo rašoma: „Tu lėtai supūsi kamuojamas ilgos ir skausmingos ligos, kurią pats sau sukelsi“.
Po kiek laiko šis filmų kūrėjas iš tiesų susirgo – jį ėmė kamuoti inkstų akmenys. Vyras iš skausmo ėmė kliedėti – žmonės pasakoja, girdėję, kaip jis „prašė Rozmari mesti peilį iš rankų“ – kalbėjo apie filmo pagrindinę veikėją.
Šis Romano Polanskio filmas taip pat neapsiėjo be mirčių – praėjus vos metams po jo išleidimo vieno žinomiausių visų laikų serijinių žudikų Charleso Mansono suformuotas kultas „Mansono šeima“ kraupiai nužudė režisieriaus žmoną aktorę Sharon Tate – moteris buvo aštuntą mėnesį nėščia.