• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdietė Margarita Pavlovič – funkcinės mitybos specialistė, kuriai prieš aštuonerius metus buvo diagnozuotas autoimuninis tiroiditas. Tai – liga, kuomet organizmo imuninė sistema klaidingai pradeda atakuoti skydliaukės fermentą, reikalingą skydliaukės hormonų aktyvavimui, laikydama jį svetimu. Dėl šios priežasties gali būti sutrikdyta hormonų gamyba.

Klaipėdietė Margarita Pavlovič – funkcinės mitybos specialistė, kuriai prieš aštuonerius metus buvo diagnozuotas autoimuninis tiroiditas. Tai – liga, kuomet organizmo imuninė sistema klaidingai pradeda atakuoti skydliaukės fermentą, reikalingą skydliaukės hormonų aktyvavimui, laikydama jį svetimu. Dėl šios priežasties gali būti sutrikdyta hormonų gamyba.

REKLAMA

Pokalbio metu Margarita papasakojo, kokie buvo pirmieji signalai, išdavę skydliaukės veiklos sutrikimą, bei kokias išeitis jai siūlė gydytojai ir kaip pavyko suvaldyti sutrikimą.

Simptomai

Margarita pasakojo, kad maždaug prieš aštuonerius metus jai oficialiai buvo nustatyta autoimuninė liga. Ji tikino, kad tirtis nuėjo atkreipdama dėmesį į riziką dėl šių ligų atvejų savo šeimoje.

Pašnekovė tikino, kad su skydliaukės sutrikimais buvo susidūrusios jos mama ir senelė. Mama sirgo autoimuniniu tiroiditu – sutrikimu, kurį turi ir pati Margarita. O senelė buvo susidūrusi su Greivso liga.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip sakoma, jeigu šeimoje yra skydliaukės autoimuninių susirgimų, o tu jų neturi, vadinasi, pas tave yra nulinė stadija. Genetika lemia net 30 procentų ligos išsivystymo rizikos“, – atskleidė Margarita.

REKLAMA

Pradėjus kalbėtis apie tai, kokie simptomai jai išdavė skydliaukės sutrikimus, pašnekovė pasakojo, kad pasirodė visa skirtingų požymių puokštė.

Anot jos, svarbiausia buvo jai pačiai susieti šiuos simptomus tarpusavyje ir suvokti, kad jie visi gali pasireikšti dėl vienos priežasties.

„Iš požymių man pagrinde pasireiškė plaukų slinkimas, nuovargis, suprastėjęs virškinimas, atrodė, kad visi virškinimo procesai vyksta labai lėtai.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas iš požymių – viršsvoris, nes nors valgiau nedaug, tačiau jis pas mane atsirado. Dėl skydliaukės hormonų trūkumo, sumažėjo skrandžio rūgštingumas, dėl ko pradėjo slinkti plaukai. Aš supratau, kad visi šie simptomai yra susiję“, – sakė ji.

Gydytojų verdiktas

Funkcinės mitybos specialistė prabilo, kad tuo metu gydytojai jai nustatė autoimuninį skydliaukės sutrikimą. Paklausta, ką tuo metu jai sakė medikai, Margarita atskleidė, kad ji sulaukė tik vieno patarimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„TTH – tireotropinis hormonas, dažnai yra pagrindinis rodiklis sprendžiant, ar reikia pakaitinės hormonų terapijos. Nors jis buvo normos ribose, pagal funkcines normas nebuvo optimalus.

Optimalus yra iki 2,0 mIU/L, o pas mane buvo virš 3,0  mIU/L. Gavau atsakymą, kad nieko daryti nereikia. Standartiškai patarė pagerti seleno ir vitamino D, o po metų apsilankyti pakartotinai.

REKLAMA

Tuomet sakė, kad kai skydliaukės veikla visai sutriks, man skirs pakaitinę terapiją hormonais“, – pasakojo ji.

Po tokio atsakymo Margarita medikų paklausė, galbūt yra būdų susitvarkyti savo mitybą ir taip sau padėti, tačiau medikai teigė, jog šie dalykai tarpusavyje nėra susiję:

„Jie man pasakė, kad mityba čia ne prie ko, o jau ką davė Dievas, su tuo reikia ir gyventi.“

Pakeista mityba

Margarita tuo metu pradėjo ieškoti būdų kaip sau padėti. Ji pasakojo, jog tuo metu susidomėjo alternatyviąja medicina ir jos siūlomais sveikatinimosi metodais. Labiausiai ją domino autoimuninių ligų gydymas.

REKLAMA

„Aš suprantu, kad jos [autoimuninės ligos] nėra išgydomos pilnai, bet visada galima moduliuoti hiper aktyvią imuninę sistemą ir ligą kontroliuoti, mažinti jos intensyvumą“, – teigė ji.

Dar nuodugniau pasidomėjusi alternatyviais gydymo metodais, Margarita išbandė autoimuninį mitybos protokolą.

„Visų pirma, reikia dirbti su pralaidžiu žarnynu. Tad pirmas žingsnis buvo toks, kad reikėjo įtraukti į mitybą viską, kas mažina žarnyno pralaidumą, pavyzdžiui, kaulų sultinį, o iš kitos pusės pašalinti viską, kas didina pralaidumą, pavyzdžiui, glitimą“, – aiškino pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pati Margarita tikino, kad glitimas – tai daugelio ligų ir prastos savijautos kaltininkas, kuris neigiamai paveikia organizmą.

Ji pasakojo, kad daug kas kaltina glitimą dėl alerginių ir autoimuninių ligų atvejų skaičiaus padidėjimo, nes pasikeitė grūdo sandara, duonos kepimo technologijos.

„Dabar auginami kviečiai savyje turi kur kas daugiau glitimo, o duona retai kada kepama išsaugojant protėvių tradicijas. Jie valgė kitokią duoną, natūralaus raugo, tad tokia duona buvo lengviau virškinama ir nesukeldavo tiek problemų“, – paaiškino ji.

REKLAMA

Rodiklių balansavimas

Paklausta, kaip jaučiasi ir kokie jos skydliaukės rodikliai yra dabar, Margarita pasakojo, kad viskas yra pakankamai neblogai.

Tiesa, ji pridėjo, kad sveikatingumo procese svarbi ne tik mityba, bet ir streso suvaldymas, ką dar turi tobulinti.

„Paskutiniais metais pastebėjau, kad labai daug dirbu, daug projektų, užsisėdžiu vakarais ir išeiginių metu. Turėjau aukotis dėl kitų prioritetų ir ėmiau jausti, kad mano skydliaukė pradėjo reaguoti į stresą.

REKLAMA

Dabar aš ją balansuoju, man iki šiol nereikia vaistų, nes aš žinau, kad jeigu ji nebeveikia optimaliai, turiu daryti tam tikrus veiksmus, kad ją grąžinčiau į įprastą būseną. Normalu, kad mūsų organizmas keičiasi ir reaguoja, tik svarbu atkreipti dėmesį į simptomus.

Laiku susigriebus galima išvengti ligos, jos pablogėjimo, galima daug ką pakeisti. Aš tuo metu turėjau du darbus, tad pasirinkau išeiti iš vieno, nes supratau, kad negaliu atrasti balanso gyvenime, kai nėra adekvataus poilsio“, – ryžtingu sprendimu pasidalijo Margarita.

Paklausta, kodėl ėmėsi tokių radikalių sprendimų, Margarita šyptelėjo. Ji atskleidė, kad visuomet savo klientams aiškina apie tai, kad darbo ir poilsio režimas yra labai svarbus, tad ir pati pasistengė jo laikytis.

tik vaistai tiroksinas-neskiesk miltų
tik vaistai tiroksinas-neskiesk miltų
durniau neteko skaityti, plaukai slenka dėl sumažėjusio skrandžio rūgštingumo...chaaaaaaaaaaaaaa ..tai koks tas produktas??/apie š straipsnis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų