Vaistinės turėtų būti vienas iš indikatorių, pagal kurį galėtume spėti apie gyventojų sveikatą. Koronavirusu kasdien susirgus po 3 tūkst. lietuvių, vaistinės sako pastebinčios žmonių susirūpinimą ir imunitetu.
Rečiau rizikuojama savo sveikata, sunegalavus į vaistines neinama ir perkama daugiau vitaminų.
Į vaistines siunčia artimuosius
„Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė sako, kad jau nuo pirmojo karantino į vaistines ateina mažiau sergančių žmonių. Jei anksčiau gripo, peršalimo simptomais besiskundžiantys žmonės vaistų ir vitaminų nusipirkti ateidavo patys, dabar apsipirkti siunčia artimuosius.
„Pacientai, sunegalavę, į vaistinę dažniausiai atsiunčia artimuosius, o dar geriau – giminaičius, draugus ar kaimynus, kurie kontakto su sergančiuoju neturėjo, o vaistus taip pat perduoda be kontakto – palieka prie sergančiojo durų. Labai palankiai vertiname tokią iniciatyvą, nes taip sumažiname virusų ir bakterijų plitimą, apsaugome vieni kitus“, – tv3.lt sako M. Žalytė.
Kartais atėję į vaistinę žmonės pasakoja perkantys preparatus sergantiems Covid-19. Be vitaminų dažnai krepšelyje atsiduria ir vaistai simptomams gydyti.
„Lengva forma sergantiems koronavirusu, perkami vaistai, kurie lengvina simptomus: kosulį lengvinantys, karščiavimą mažinantys vaistai, taip pat perkamos papildomos priemonės, galinčios pagerinti savijautą, pavyzdžiui, vitaminas D, vitaminas C. Pacientams, kuriems pasireiškė komplikacijos dėl Covid-19, gydytojai išrašo receptinius vaistus“, – komentuoja M. Žalytė.
Daugiau užsisako internetu
„Gintarinė vaistinė“ pasakoja, kad pandemijai prasidėjus, padaugėjo internetu vaistus perkančių žmonių. Užsisakyti ir į namus gauti galima nereceptinius vaistus.
„Pardavimai elektroninėje parduotuvėje šiemet, prognozuojama, bus beveik 100 proc. didesni nei pernai. Tai yra rekordinis e. prekybos augimas, paskatintas susiklosčiusios ekstremalios situacijos. Nors augimas buvo beprecedentis, elektroninės prekybos plėtra ir toliau nestos. Prognozuojame, kad kitąmet mūsų tinkle e. prekyba augs 1,5 karto“, – įžvalgomis su tv3.lt dalijasi „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.
Kaip komentuoja I. Tėvelienė, nors Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiek tiek sumažėjo sergančių gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), vaistinėse yra jaučiamas peršalimo ligų sezonas. Čia taip pat populiarūs peršalimui gydyti ir imunitetui stiprinti skirti produktai.
„Praeitą savaitę pastebėjome ženklų purškalų nuo slogos augimą (+35 proc.), peršalimo tablečių (+15 proc.), sirupų kosuliui (+20 proc.), medaus ir bičių produktų (+100 proc.) pardavimų padidėjimą palyginus su lapkričio mėnesio pabaiga“, – sako I. Tėvelienė.
Perka tai, kas populiaru
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė dar pastebi, kad pirkėjai šiuo metu yra labai jautrūs žiniasklaidoje pateiktai informacijai. Jei žiniasklaida praneša, kad kažkokia prekė gelbės susirgusiems Covid-19, kaip taisyklė, vaistinėse ji bus išpirka.
„Pavyzdžiui, kuomet buvo paskelbta, kad aspirinas gali būti naudingas susirgus koronavirusu, kitą savaitę po to, jo buvo įsigyta net 50 proc. daugiau nei iki publikacijos“, – tv3.lt sako L. Bielskė
Šiuo metu vaistinėje taip pat populiarios peršalimui gydyti skirtos prekės. Tokie produktai perkami ir kaip kalėdinės dovanos.
„Daug daugiau dėmesio mūsų klientai skiria priemonėms, kurios padeda palaikyti imuninę sistemą, todėl įvairūs maisto papildai ir vitaminai šiuo metu yra labai dažnai įsigyjamos prekės, jas klientai renkasi ir dovanoms. Dažniausiai klientai ieško vitamino C, D ar žuvų taukų“, – komentuoja L. Bielskė.
Dėl karantino lankytis vaistinėse ir maisto prekių parduotuvėse rekomenduojama tik esant būtinybei. Apie kitas karantino rekomendacijas ir taisykles galite paskaityti tv3.lt iliustracijoje.