Rugsėjo 9 d. Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Arvydo Pociaus kvietimu į susitikimą Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje atvyko Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūros ir Krašto apsaugos ministerijos atstovai, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir Lietuvos šaulių sąjungos vadai.
Susitikimo tikslas – stiprinti kariuomenės ir vidaus tarnybos padalinių sąveiką, siekiant geriau koordinuoti taikos meto uždavinius ir jų vykdymą bei stiprinti už šalies gynybą atsakingų institucijų tarpusavio sąveiką.
Gen. mjr. A. Pocius pabrėžė, kad per dvidešimt nepriklausomybės metų – tai pirmas kartas, kai susitiko visų institucijų, atsakingų už šalies gynybą, vadovybė. Kariuomenės vadas išreiškė pageidavimą, kad tokio formato susitikimai būtų rengiami nuolat, nes taip bus efektyviau sprendžiami įvairūs tarpžinybiniai klausimai.
Susitikime institucijų atstovai aptarė šiais metas surengtas bendras pratybas, kartu vykdytus pavasarinio potvynio ir vasaros audros padarinių šalinimo darbus, taip pat kalbėjo apie sąveikos planus iškilus įvairioms grėsmėms, aptarė kovinio rengimo klausimus.
Šiais metais Lietuvos kariuomenė teikdama pagalbą savivaldybėms ir PAGD pavasarinio potvynio į potvynio zoną skyrė daugiau kaip100 karių ir karinės technikos, dar virš 300 karių budėjo pasirengę visuose rajonuose. Šios vasaros pabaigoje virš Lietuvos praūžus audrai buvo skirta 40 karių, kurie iki šiol dirba Kauno mieste padėdami šalinant gamtos stichijos padarinius.
Kariuomenės užduotis, susijusias su pagalba valstybės ir savivaldybių institucijoms ekstremalių situacijų atvejais koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas. Užduotis vykdo kariuomenės padaliniai, kurie nuo šių metų pradžios priskirti budėti Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių vykdymo operacinėse pajėgose.
Šiuo metu Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai su technika. Karinių jūrų ir oro pajėgų kariai vykdo paieškos ir gelbėjimo jūroje darbus, kariniais orlaiviais transportuoja donorų organus, padeda gesinti didelius gaisrus.
Lietuvos karinių vienetų panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais teikiant pagalbą civilinei valdžiai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Nacionalinio saugumo pagrindų, Civilinės saugos, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymai. Lietuvos kariuomenė taip pat yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su vidaus reikalų sistemos struktūromis ir patvirtinusi atskirus sąveikos planus.