Nerealus žiniasklaidos brukamas idealas jau ėmė kenkti ir vyrams. Būti geru tėčiu nėra sunku. Tačiau jei prieš akis nuolat šmėžuoja ne paprasčiausiai gero, o tiesiog supertėčio pavyzdys, ūmai suvoki, kad tėvystė nebe „veža“, o tik velkasi kaip kokia amžina sąžinės graužatis: nesi pakankamai geras žaidimų partneris, nesi tobulas pavyzdys, galiausiai nesi toks tėtis, kurio pavydėtų visi kiemo vaikai.
Davido efektas
Iki šiol visur suspėjančios, jaunos (ar bent jaunatviškos), žavios ir veiklios mamos sindromas buvo apsėdęs tik mamas. Tačiau neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai privertė prabilti ir apie vyriškąją reikalo pusę. Pasirodo, tokie supertėčiai, kaip futbolo žvaigždė Davidas Beckhamas, jau spėjo sukelti tikrą streso epidemiją 85 procentams paprastų jaunų tėvelių.
Nuolat žiniasklaidoje šmėžuojanti Beckhamų šeimynėlė jau spėjo tapti tobulos šeimos idilės etalonu. Jis - gražus, sportiškas ir stilingas, susilaukė 3 sūnų ir uždirba tiek pinigų, kad žmona apsipirkinėdama nepasididžiuoja išleisti ir šešiaženklių sumų. Taigi sąmoningai ar nesąmoningai Davidą savo idealu pasirinkęs tėtis turėtų:
• Uždirbti daug - tiek, kad patenkintų visų šeimos narių poreikius ir pats galėtų nesukti galvos dėl buitinių reikalų.
• Turėti žmoną, kuri pasirūpintų visos šeimos „reprezentacija“.
• Dirbti tokį darbą, kad taptų idealu ne tik saviems vaikams, bet ir jų draugams.
Paaiškėjo, kad daugybės porų santykiai griūva vien dėl to, jog vadinamasis „Davido efektas“ yra sukėlęs tiek nerealių lūkesčių vyrams, kad šie nebepajėgia susidoroti su užgriuvusia savigrauža.
Brado paradoksas
Kitas šiuolaikinio supertėčio pavyzdys žvaigždžių pasaulyje - Bradas Pittas. Kadangi paparacai nepailsdami fiksuoja kiekvieną jo ir Angelinos Jolie žingsnį, aktorius kone kasdien patenka į žiniasklaidą kartu su savo vaikais. Jis juos veža į mokyklą, žaidžia parke, visa šeima eina pasivaikščioti... nuostabiausia, kad šis supertėtis suspėja ne tik rūpintis namais ir vaikais, bet dar ir uždirbti įspūdingas sumas šeimos išlaikymui.
Taigi toks pavyzdys norom nenorom tampa savigraužos priežastimi dirbantiems tėčiams, kurie paprastai nespėja nei vaikų į darželius vežioti, nei leisti sau pramogauti su jais visą savaitgalį. Tuo tarpu norėdamas prilygti moterų numylėtiniui Bradui Pittui vyras turėtų:
• Net ir perkopęs 40 metų atrodyti taip, kad seilę varvintų ir šešiolikmetės.
• Visą savo laisvalaikį skirti tik vaikams. O laisvalaiko turėti tiek, kiek geidžia žmona ir vaikai.
• Uždirbti tiek, kad žmona galėtų drąsiai svajoti ne tik apie trečią, bet ir apie ketvirtą ar penktą kūdikį.
Nors toks vyras išties panašus į moters svajonių išsipildymą, vis dėlto jam prilygti beveik neįmanoma. Taigi ir vėl belieka graužtis, kad mūšis su žiniasklaidos (ir moterų) numylėtiniu pralaimėtas.