Energetikos ministerijos išplatintame pranešime jis teigia, kad jungtis suteiks naujų galimybių ir Klaipėdos SGD terminalui. Anot jo, Suomijoje dujų suvartojama daugiau nei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kartu sudėjus, tad ir potenciali rinka SGD tiekėjams išaugtų daugiau nei dvigubai. Anot jo, jungtis taip pat užtikrins regiono dujų tiekimo saugumą.
„Pastaraisiais metais žengti labai svarbūs žingsniai, užtikrinantys regiono valstybių dujų tiekimo saugumą. 2014 metais Lietuvoje pradėjo veikti SGD terminalas, po metų pasirašyta sutartis dėl paramos skyrimo GIPL, o šiandien padėti parašai dėl paskutinės grandies – „Balticconnector“ dujų jungties“, - pranešime teigė R.Masiulis.
Jau anksčiau dujų prekybos bendroves valdančios „Lietuvos energijos“ valdybos narys Dominykas Tučkus BNS teigė įžvelgiantis galimybes plėtoti verslą ir Suomijoje, mat susijungus su šia šalimi rinka išaugs dvigubai.
Estija ir Suomija penktadienį pasirašė projekto „Balticconnector“, kurio tikslas – sujungti Estijos ir Suomijos gamtinių dujų perdavimo sistemas, bendro Europos Sąjungos finansavimo sutartį, pranešė Estijos vyriausybė spaudos tarnyba.
Bendra projekto kaina siekia 250 mln. eurų, iš jų 187,5 mln. eurų padengs Europos Sąjunga.
Pagal „Balticconnector“ projektą, iki 2020 metų Estijos ir Suomijos gamtinių dujų tinklus sujungs 150 kilometrų ilgio dujotiekis. Daugiau kaip pusė jo – 80 kilometrų – bus nutiesta jūros dugnu.