Penktadienį Sopote prasidėjo pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Deja, pasirodymą jame jau baigė vienintelė Lietuvos atstovė Airinė Palšytė. Ji pirmu bandymu įveikė 184 cm ir 188 cm aukščius, 192 cm – antru. Patekimą į finalą garantavęs 195 cm aukštis lietuvei nepakluso, praneša lengvoji.lt.

Į finalą, kuris vyks šeštadienį, pateko septynios 195 cm aukštį įveikusios lengvaatletės bei dvi, kurios į 192 cm aukštį iškeltą kartelę peršoko pirmaisiais bandymais. A. Palšytė drauge su ukrainiete Irina Geraščenko užėmė 10-11 vietas. Rungtyje startavo 17 sportininkių.

„Labai apmaudu, kad tas bandymas įveikti 192 m lėmė nepatekimą į finalą. Tikrai nesijaučiau prastesnė už kitas. Į finalą pateko kelios šuolininkės, kuriomis nelabai kas tikėjo, tačiau joms pasisekė, ir nepateko kelios stipresnės. Aš – tarp jų. Labai liūdna, bet man žiemos sezono čempionatuose dažnai nepasiseka ir lieku per žingsnį nuo finalo. Sunku pasakyt, kodėl taip nutiko, nesijaučiau silpna, tačiau visą naktį dažnai prabusdavau, negalėjau ramiai miegoti, galbūt nepavyko nuraminti jaudulio ir gavosi kaip gavosi. Šuoliai buvo neblogi, antras bandymas visai artimas. Na, bet yra, kaip yra“, – po varžybų sakė A. Palšytė.

195 cm aukštį atrankos varžybose įveikė ispanė Ruth Beitia, rusė Marija Kučina, vokietė Marie-Laurence Jungfleisch, Santos Liucijos atstovė Levern Spencer, čempionato šeimininkės lenkės Kamila Licwinko ir Justyna Kasprzycka bei švedė Emma Green Tregaro.

Šios rungties finalo dalyvėmis su 192 cm rezultatais tapo kroatė Blanka Vlasič ir belgė Nafissatou Thiam.

A.Palšytei kartu su ukrainiete aplenkti pavyko amerikietę Inika McPherson (192 cm), rusę Iriną Gordejevą (192 cm), Svetlaną Radzivil (188 cm) iš Uzbekistano, Estijos šuolininkę Anną Iljuščenko (188 cm), kroatę Aną Simič (188 cm) bei dar vieną Uzbekistano lengvaatletę Nadią Dusanovą (184 cm).