Pasirodo, uodegos vizginimas nėra jau toks paprastas, kaip galėtų atrodyti.
Tyrimo rezultatai, spalio 31 dieną paskelbti žurnale „Current Biology“, rodo, kad šunų smegenys, kaip ir žmonių, yra asimetriškos ir skirtingi pusrutuliai yra atsakingi už skirtingas funkcijas. Smarkesnis vizginimas į dešinę rodo teigiamas emocijos, pavyzdžiui, pamačius šeimininką, į kairę – neigiamas, pavyzdžiui, sutikus nepažįstamą šunį.
Tačiau ar skirtingas vizginimas ką nors reiškia kitiems šunims? Pasirodo, taip.
Norėdami stebėti šunų reakciją, mokslininkai rodė skirtingai uodegą vizginančių šunų vaizdo įrašus kitiems šunimis. Pamatę kitą šunį vizginant uodegą į kairę, jų širdies plakimo dažnis didėdavo ir pradėdavo reikštis nerimas, o jei šuo vizgindavo uodegą labiau į dešinę, jį stebintis šuo išlikdavo visiškai ramus.
Tam yra ir mokslinis paaiškinimas: šuo vizgina uodegą į dešinę, jei yra padidėjęs jo kairiojo smegenų pusrutulio aktyvumas, o taip atsitinka, jie jis išgyvena teigiamas emocijas.
Ir atvirkščiai, šuo nevalingai vizgina uodegą labiau į dešinę, jei aktyvus yra kairysis smegenų pusrutulis – o tai reiškia priešiškumą ar nerimą.
Šunys greičiausiai neketina parodyti šių savo emocijų ir skirtingas vizginimas yra tik smegenų veiklos atspindys, tačiau akivaizdu, kad šunys instinktyviai moka jį atpažinti. Be abejo, šis faktas gali padėti ir veterinarams ar žmonėms, dirbantiems su gyvūnais.