Kelionių organizatorius „Kelionių laikas“ siūlo keliones tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Jų kainos svyruoja nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų.
Pavyzdžiui, savaitgalio su viena nakvyne kelionė į Mingę ir Nidą kainuoja 239 eurus.
Kelionės metu poilsiautojai aplankys Mingės kaimą ir Nidą, jų žymius objektus.
Taip pat papildomai gyventojai dar turės susimokėti už pietus, vakarienę, plaukimą laivu, o jeigu keliaus vieni, dar papildomai ir už vienvietį kambarį.
Papildomos išlaidos gali siekti daugiau nei 100 eurų. Todėl iš viso kelionė į Nidą gali atsieiti ir daugiau nei 300 eurų.
Tuo metu kita kelionių agentūra „Interlux“ siūlo kelionę į Italijos kurortą Riminį nuo 259 eurų arba į Prahą ir Drezdeną nuo 199 eurų.
Kelionė į Italiją truks 11 dienų autobusu. Jos metu keliautojai aplankys ne tik Italiją, bet ir Austrijos sostinę Vieną. Žmonės aplankys žymias vietas, dalyvaus ekskursijose, poilsiaus prie jūros.
Už ekskursijų paketą keliautojai turės mokėti papildomai 189 eurus, taip pat papildomai –160 eurų – kainuos vienvietis kambarys, jeigu žmogus keliauja vienas.
Tuo metu kelionė autobusu į Prahą ir Drezdeną trunka dienas. Ekskursijų paketas papildomai kainuoja 69 eurus, o priemoka už vienvietį kambarį 75 eurus.
Skirtingos kelionės, todėl ir kainuoja nevienodai
„Kelionių laiko“ atstovai siūlė nelyginti skirtingų kelionių.
„Mūsų kelionė yra pažintinė, ne tik nakvynė. Dėl to skiriasi ir kaina“, – aiškino kelionių organizatoriaus atstovai.
Tuo metu kelionių organizatorius „Interlux“ komentaro apie kainas nepateikė.
Atostogoms taupys, poilsiaus Lenkijoje
Finansų programėlės „Revolut“ atlikta reprezentatyvi apklausa 11-oje šalių parodė, kad dauguma europiečių šiemet atostogaus savaitę, žmogui skirs 500–1000 eurų, šalį rinksis pagal kainą ir žvalgysis į Pietų Europą: Ispaniją, Italiją, Graikiją, Kroatiją. Lietuvių nuotaikos panašios, tik be pamėgtos Turkijos vis daugiau tautiečių rinksis lengvai automobiliu pasiekiamą kaimyninę Lenkiją.
Išaugę pragyvenimo kaštai ir infliacija pakeitė ir artėjančių kelionių planus: lemiamas kriterijus visiems europiečiams, įskaitant ir lietuvius, renkantis atostogas, yra kaina.
Tik po kainos toliau rikiavosi geras oras, maistas ir vietos tradicijos, viešbutis, kalba, galimybė užsiimti daugybe veiklų.
Panašu, kad išaugusios kainos pakoregavo ir planuojamų atostogų trukmę: daugelis lietuvių, kaip ir kiti europiečiai, rinksis savaitės trukmės atostogas, mažesnė dalis – 10 dienų išvykas. Penktadalis lietuvių šiemet nekeliaus visai.
Lietuviai geriausiu kainos ir kokybės santykiu tebelaiko Turkijos kurortus (rinkosi 14 proc. respondentų), kai europiečiai dažniau rinkosi Pietų Europos šalis ar Tailandą. Tačiau tautiečių pamėgtai Turkijai nedaug nusileido lengvai automobiliu pasiekiama kaimynė Lenkija.
Palyginus su kitais europiečiais, lietuviai rečiausiai rinkosi atostogauti savo šalyje (vos 5 proc.), kai vietos turizmą rinkosi kas trečias ispanas, panašiai tiek italų, kiek mažiau portugalų, prancūzų, vokiečių.
Per savaitės trukmės atostogas europiečiai, įskaitant ir lietuvius, planuoja išleisti 500–1000 eurų žmogui. Mažesnė dalis lietuvių planuoja kuklesnį, 250–500 eurų, biudžetą asmeniui. Lietuviai apklausoje pasirodė mažiausiai planuojantys: penktadalis sakė dar nežinantys, kur atostogaus, ar tam nėra numatę tikslaus biudžeto.