• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkia koronaviruso forma šiuo metu serga vienas pacientas

iš viso tirs 12 laboratorijų

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys informavo, kad Lietuvoje šiuo metu yra sumažėjęs sunkia COVID-19 forma sergančių asmenų skaičius. Jo teigimu, šiuo metu Lietuvoje gydomas vienas sunkios būklės koronavirusu infekuotas asmuo, taip pat 7 asmenys pasveiko.

117

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys informavo, kad Lietuvoje šiuo metu yra sumažėjęs sunkia COVID-19 forma sergančių asmenų skaičius. Jo teigimu, šiuo metu Lietuvoje gydomas vienas sunkios būklės koronavirusu infekuotas asmuo, taip pat 7 asmenys pasveiko.

REKLAMA

Antradienį Vyriausybėje G. Surplys priminė, kad tendencija yra tokia, kad užsikrėtimas dažniau nustatomas vyresniems žmonėms. 

„Jau esame ištyrę per 11 tūkst. žmonių. Tų ligonių, kurių būklė buvo sunkesnė, ji gerėja. Šiuo metu turime vieną žmogų, kuris reanimacijoje yra su deguonies kauke, o ventiliuojamų plaučių pacientų neturime“, – sakė jis.

Portalas tv3.lt primena, kad ryte buvo pranešta, kad Lietuvoje šiuo metu yra 27 sunkūs koronaviruso atvejai, o susirgimų pikas – dar nepasiektas. Taip antradienį LRT radijui sakė vyriausioji šalies epidemiologė tvirtina Loreta Ašoklienė.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

REKLAMA

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 533, per vakar dieną ištirti 1389 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 11280 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Tyrimai bus atliekami 12 laboratorijų

Tyrimus dėl koronaviruso planuojama atlikti iš viso dvylikoje laboratorijų, sako Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Giedrius Surplys.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, tai leistų padidinti tyrimų skaičių nuo šiuo metu atliekamų mažiau nei 1,5 tūkstančio iki 5 tūkstančių.

„Planas yra toks, kad turėtumėme iš viso turėti dvylika laboratorijų Lietuvoje, kurios tiria mėginius. Turėjome penkias pagrindines ligonines, įsijungia Vėžio institutas, Maisto saugos laboratorija. Likusį skaičių turėtų užpildyti privačios laboratorijos“, – spaudos konferencijoje sakė G. Surplys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šiuo metu minimalus planas yra atlikti bent 1,5 tūkst. tyrimų per parą. Pastarąją parą jų atlikta 1389.

„Taip, dabar šiek tiek mažiau. Bet tai priklauso ir nuo to, iš kiek žmonių paimami mėginiai, žinome, kad srautas atvykstančiųjų iš užsienio mažėja. Planas maksimum yra 5 tūkst. per parą, tikiuosi, kad artimiausiu metu tą planą įvykdysime“, – tikino jis.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tyrimai atliekami visose septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.

Pasak G. Surplio, pirmadienį tyrimai pradėti Klaipėdoje esančios „Medicina practica“ laboratorijoje, antradienį – „SK Impeks Medicinos diagnostikos centre“ Vilniuje.

SAM atstovai pabrėžia, kad privačios laboratorijos pačios mėginių neims, jose bus vykdomi tik kitose vietose, pavyzdžiui, mobiliuose patikros punktuose, paimtų mėginių tyrimai.

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

REKLAMA

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų