Dauningo gatvės atstovas sakė, kad jie kalbėjosi telefonu po to, kai Izraelis pradėjo sausumos operaciją prieš palestiniečių kovotojų grupuotę „Hamas“, ir išreiškė susirūpinimą dėl eskalacijos pavojaus Artimųjų Rytų regione.
Po to, kai spalio 7 dieną Gazos Ruožą valdantys „Hamas“ kovotojai įsiveržė į žydų valstybės teritoriją ir, pasak Izraelio pareigūnų, nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, bei paėmė 230 įkaitų, Izraelis pradėjo plataus masto bombardavimo kampaniją.
Po kelias savaites trukusio intensyvaus bombardavimo, kuris, „Hamas“ kontroliuojamo anklavo sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nusinešė daugiau kaip 8 tūkst. gyvybių.
„Vadovai pabrėžė, kad svarbu skubiai suteikti humanitarinę pagalbą Gazos Ruožui“, – rašoma Prancūzijos ir JK lyderių pokalbio išklotinėje.
„Jie susitarė dirbti kartu, siekdami tiek aprūpinti reikalingais maisto produktais, degalais, vandeniu ir medikamentais tuos, kuriems jų reikia, tiek išvežti užsienio piliečius“, – nurodė Dauningo gatvės atstovas spaudai.
Jie taip pat informavo vienas kitą apie savo pokalbius su regiono lyderiais, „pabrėždami, kad svarbu dirbti siekiant užtikrinti stabilumą regione“.
„Jie išreiškė bendrą susirūpinimą dėl eskalacijos pavojaus platesniame regione, ypač Vakarų Krante“, – teigiama išplatintame pranešime.
Be to, R. Sunakas ir E. Macronas „sutarė, kad svarbu neišleisti iš akių ilgalaikės regiono ateities ir visų pirma būtinybės rasti dviejų valstybių sprendimą“.
Anot Dauningo gatvės atstovo spaudai, JK ir Prancūzijos vadovai pabrėžė, kad „Hamas“ neatstovauja paprastiems palestiniečiams ir kad jos barbariškumas neturėtų pakenkti teisėtiems šio anklavo gyventojų siekiams
Prancūzijos prezidento kanceliarija nurodė, kad per pokalbį E. Macronas ir R. Sunakas taip pat dar kartą patvirtino Izraelio teisę gintis pagal tarptautinę teisę.