Pusryčiai, pietūs, vakarienė: lengvai ir greitai!
Planuokite ir nepamirškite. Susirašykite, kokius patiekalus dažniausiai gaminate pusryčiams, pietums ir vakarienei. Suplanuokite kiekvienos savaitės valgiaraštį. Pasistenkite iš anksto (kartą per savaitę) nusipirkti visų produktų, kurių jums reikės. Jei kuriems nors valgiaraštyje numatytiems patiekalams prireiks ko nors šviežio – įsiveskite į mobilųjį telefoną priminimą, kad pirkinys neišgaruotų iš galvos tą dieną, kai jo tikrai reikės.
Paruoškite gaminti. Mėsą ir daržoves šaldykite kameroje tik supjaustytas tokiais gabalėliais, kokiais ir ketinate naudoti – taip atitirpdžius bus mažiau vargo ir rūpesčių.
Pusfabrikačiai: ne visada sveika, bet pravartu. Šaldiklio kameroje visada turėkite koldūnų, žuvies pirštelių, kitų pusfabrikačių. Taip, tai nėra pats sveikiausias maistas. Tačiau šie produktai tiesiog nepakeičiami kai reikia greitai paruošti pietus iš nieko.
Užšaldykite dalį gatavo maisto. Kitas būdas būti pasiruošusiai įvairioms situacijoms – užšaldyti gatavus patiekalus. Nepatingėkite kartkartėmis išvirti daugiau sriubos, paruošti daugiau troškinio. Užšaldykite dalį patiekalų vienkartiniuose indeliuose – turėsite puikią (ir sveikesnę!) alternatyvą pusfabrikačiams.
Užmerkite indus. Maksimaliai supaprastinkite indų plovimą: užmerkite indus kriauklėje su trupučiu indų ploviklio. Vos keletą minučių pamirkius indus nešvarumai atkibs, o jums teliks po vieną nuskalauti.
Ramūs rytai. Kad išvengtumėte rytinio chaoso virtuvėje, paruoškite pusryčius iš vakaro. Jei ruošite ką nors šviežio – iš vakaro padenkite stalą ir sudėliokite reikiamus produktus, indus, virtuvės reikmenis. Ryte skubėti taps paprasčiau.
Klaidos virtuvėje: ne viskas prarasta!
Jei persūdėte sriubą...
Kol tai – tik sultinys, efektyviausia išvirti iš jo sriubą: įdėkite bulvių, daržovių, makaronų – ir sūrumo sumažės.
Jei į sriubą įpilsite plakto kiaušinio baltymo, jis sutrauks druską, tada galėsite išimti, sultinį perkošti.
Druskos perteklių puikiai sugeria ir ryžiai: į verdančią sriubą įdėkite ir kiek pavirkite maišelį ryžių
Jei sriuba persūdyta tik vos vos – skonį pataisyti gali žiupsnelis cukraus.
Persūdyta mėsa ar žuvis...
Paruoškite padažą (pavyzdžiui, sviesto ir grietinės) ir pašildykite jame mėsą. Padažas perims dalį druskos.
Kartais užtenka patiekti prie mėsos ar žuvies nesūdytą garnyrą.
Jei persūdėte mėsos faršą, įdėkite į jį žalių tarkuotų bulvių, cukinijų, morkų ar nesūdytų virtų ryžių.
Persūdėte daržoves, grybus...
Jei receptūra leidžia, pabarstykite daržoves ar grybus džiūvėsėliais, miltais, pagardinkite grietine.
Panaudokite persūdytas daržoves ar grybus kaip įdarą vyniotiniams, pyragams, bandelėms – tik tešla tokiu atveju turėtų būti nesūdyta.
Jei sūdote bet kokį patiekalą, nepamirškite, kad geriau įdėti šiek tiek per mažai druskos, nei per daug.
Jei patiekalas prisvilo...
Perdėkite patiekalą į kitą indą ir baikite jį gaminti.
Jei mėsa per daug apkepė – aštriu peiliu nupjaukite susidariusią plutelę ir galite gaminti toliau. Tiesa, tik švarioje, išplautoje keptuvėje.
Per daug nurudo biskvito apačia? Apverskite biskvitą, nupjaukite tamsią plutelę, o likusią vietą papuoškite kremu.
Jei gaminama mėsa atrodo per sausa, paruoškite padažą ir šiek tiek patroškinkite jame mėsos gabalėlius.
Jei biskvitas atrodo per sausas, vos iškeptą jį įvyniokite į drėgną rankšluostį arba pašlakstykite citrinų, apelsinų sultimis.
Kiti nesklandumai...
Jei pervirė daržovės – sutrinkite jas ir patiekite kaip košę.
Pervirėte ryžius? Nuplaukite juos, įmuškite kiaušinio, įberkite šiek tiek džiūvėsėlių, suformuokite rutuliukus ir išvirkite aliejuje – paruošite gardų garnyrą prie pagrindinio patiekalo.
Italai tikina, kad pervirtų makaronų pataisyti neįmanoma. Bet kodėl gi ne? Perplaukite juos vandeniu (jei įmanoma) ir ruoškite makaronų apkepą.