• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinote, kad pramoniniu būdu pagamintų sulčių saugojimo laikas toks ilgas todėl, kad jos apsaugotos nuo šviesos ir oro poveikio?

REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų, vietinių gamintojų 100 % sultys gaminamos iš sulčių koncentrato ir tai niekaip nesusiję su konservantais.

REKLAMA

Koncentratų dėka Lietuvos gyventojai gali mėgautis pačių egzotiškiausių vaisių sultimis. natūraliomis sąlygomis augantys, sunokę vaisiai surenkami, nuvalomi ir per 24 val. iš jų pagaminamas sulčių koncentratas. Koncentrato gamyba - tai tik tam tikro kiekio vandens pašalinimas iš išspaustų vaisių, kad gautas koncentratas užimtų mažiau vietos ir jį būtų lengviau pervežti ten, kur bus gaminamos sultys. Beje, koncentrato gamybai atrenkami tik sveiki ir sunokę vaisiai.

REKLAMA
REKLAMA

Koncentratas į sulčių gamybos įmones vežamas ypatingose hermetiškose talpose, kuriose koncentratas apsaugotas nuo oro ir jame esančių mikroorganizmų poveikio. Specialiose cisternose koncentratas sumaišomas su tokiu pat vandens kiekiu, koks buvo pašalintas.

Tik toks produktas, į kurį sugražinamas lygiai toks vandens kiekis, kuris buvo pašalintas, gali būti vadinamas sultimis. Tada atliekamas sulčių kokybės parametrų patikrinimas ir sultys pasterizuojamos. Pasterizavimas - tai sulčių kaitinimas, kuris atliekamas lygiai taip pat, kaip ir gaminant sultis namų sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skirtumas tik tas, kad pasterizavimas trunka tik 30 sekundžių, tai pakankamas laikas, kad žūtų mikroorganizmai, tuo pat metu išsaugant vertingas maistines sulčių savybes. Atšaldytos sultys išpilstomos į Tetra Pak pakuotę ir hermetiškai uždaromos.

REKLAMA

Po išpilstymo sultys jau nebeturi sąlyčio nei su oru, nei su šviesa. Tokį pat rezultatą pasiekia mūsų močiutės, išpilstydamos įkaitintas sultis į stiklinius indus, uždarydamos metaliniais dangteliais, neleidžiančiais patekti orui į sultis ir padėdamos sultis saugojimui į tamsią vietą.

REKLAMA

Močiučių pagamintas sultis geriame po metų ar dviejų, tiek laiko sultys saugomos tik todėl, kad jos apsaugotos nuo šviesos ir oro poveikio. „Sulčių tarybos" inicijuotas tyrimas parodė, kad šviesa ir oras neigiamai veikia vaisius ir jų sultis. Vaisiai, kurie buvo apsaugoti nuo šviesos, ilgiau išliko švieži, ir lyginant su neapsaugotais vaisiais - išliko kokybiški.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar žinote, kad gamykliniu būdu pagaminamos sultys kokybiškesnės, nei tos, kurias gamina močiutės

Daugelis gerų šeimininkių įsitikinę, kad sultys pakuotėse nepakankamai natūralios ir pasitiki tik pačių kaitintomis ir užkonservuotomis sultimis, pagamintomis iš jų pačių surinktų vaisių.

REKLAMA

Iš tiesų sulčių gamyba įmonėje niekuo nesiskiria nuo mūsų mamų ar močiučių pagamintų sulčių, kurias gaminant vaisiai išspadžiami sulčiaspaude, sultys kaitinamos ir išpilstomos į stiklainius ir saugomos rūsiuose, ten kur tamsu. Gamykloje sulčių gamybos procesas nuo namudinės gamybos iš esmės skiriasi dviem dalykais.

REKLAMA

Pirmiausiai - skiriasi gamybos apimtys. Sulčių gamyba pramoniniu būdu leidžia pagaminti didesnius kiekius ir įvairesnių skonių sulčių. Antra - garantuojama, kad bet kuris žmogus gali įsigyti sulčių, kurių kokybė kruopščiai patikrinama prieš joms patenkant ant parduotuvių lentinų.

Sultys gaminamos iš sulčių koncentrato, jame atstatant nustatytą vandens kiekį pagal receptūrą. Sulčių koncentratas - tai natūrali žaliava, pagaminama iš vaisių sulčių išgarinant vandenį. Išvalyti ir susmulkinti vaisiai spaudžiami, o iš gautų sulčių išgarinamas tam tikras kiekis vandens. Taip sultys koncentruojamos, kitaip sakant - sutirštinamos. Šio procesu metu tam tikroje temperatūroje ir slėgyje dalis vandens atskiriama nuo sulčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sumaišius koncentratą su vandeniu, sultys pasterizuojamos ir išpilstomos į specialią, nuo oro poveikio apsaugančią Tetra

Pak pakuotę, todėl sultys išsaugo savo pradines savybes ilgiau. Ypatinga Tetra Pak pakuotė garantuoja sulčių saugojimą tamsoje - lygiai taip pat kaip ir saugant mūsų mamų ir močiučių pagamintas sultis tamsiuose rūsiuose.

REKLAMA

Ar žinote, kad 100% sultys yra natūralios?


Iš tiesų, vietinių gamintojų: Eckes-Granini Lietuva sultys „ELMENHORSTER" ir „Druskininkų Rasa" gaminamos „RASA" sultys ar importuojamos „CIDO"  - 100 % sultys yra natūralios.

Atkreipkite dėmesį į sulčių pakuotės ženklinimą. Jei ant pakuotės nurodyta, kad tai 100 % natūralios sultys, tai reiškia, kad jose nėra konservantų ir maistinių priedų. Skiriasi tik šviežiai spaustų ir iš koncentrato pagamintų sulčių gamybos procesas. Koncentrato dėka Lietuvoje galime gerti sultis, pagamintas iš vaisių, surinktų ten kur jie auga.

REKLAMA

Sulčių koncentrato gamyba populiari visame pasaulyje. Kaip žinia, vaisiai, iš kurių spaudžiamos sultys, auga ir sunoksta vienoje pasaulio dalyje, o galutinis produktas - sultys į Tetra Pak pakuotes išpilstomos kitame pasaulio gale. Saugant ir transportuojant koncentratą taupoma tara ir transporto išlaidos.

REKLAMA
REKLAMA

Koncentruojant sultis sausųjų medžiagų dalis padidinama 44 - 77 %, o sulčių tūris sumažinamas 5 - 6 kartus. Sultys gali būti koncentruojamos keliais būdais.:

•    Išgarinant skysčius (išgarinimo principas)

•    Užšaldant skysčius (Kreokoncentracija)

•    Panaudojant membranas

Lietuvoje, kaip ir bet kur kitur pasaulyje, didžioji dalis sulčių pagaminama iš sulčių koncentrato. Šis būdas žymiai palengvina sulčių gamybą. Pagamintos sultys pakaitinamos, atvėsinamos ir, dažniausiai, išpilstomos į sterilią kartoninę pakuotę, todėl nėra jokios priežasties naudoti konservantus. 100 % sultys pakuotėse - natūralus produktas, kuriame nėra pridėta jokių papildomų medžiagų.

Sulčių sudėtį, skonį ir visą eilę maistingųjų savybių nulemia vaisiuose, iš kurių pagamintos sultys, esančios medžiagos.

Ar žinote, kad vaikams rekomenduojamos aukštus kokybinius parametrus atitinkančios sultys?

Negalima neigti šviežiai spaustų sulčių naudingumo, tačiau, ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šviežiai spaustos sultys gali būti geresnės, jei išspaustos iš labai kokybiškų vaisių ir daržovių.

REKLAMA

Akivaizdu, kad labai trūksta informacijos apie perkamų vaisių kilmę. Todėl dietologai mažiems vaikams rekomenduoja pasterizuotas sultis, kurių gamybos prodcesas nuo pat vaisių surinkimo iki sulčių išpilstymo į pakuotes yra griežtai kontroliuojamas. Vaisiai sulčių gamybai naudojami tik sunokę ir per 24 val. po jų surinkimo pradedama sulčių gamyba.

Be to, šviežiai spaustos sultys yra per stiprios vaikams, todėl specialistai vaikams jų visai nerekomenduoja. Vaikams rekomenduojamas sultis pakuotėse taip pat reikia skiesti vandeniu, nes vaikų virškinimo sistema dar nesubrendusi, kad be problemų susidorotų su stipriomis ir koncentruotomis šviežiai spaustomis sultimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų