• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokio vėlyvo sezono dar nėra buvę, nuogąstauja obuolių sulčių spaudėjai. Dalis sulčių spaudyklų ir įpusėjus rugsėjui dar nė neatveria durų, nes šiemet neturi, ką spausti. Kai kurios jų sulčiaspaudes jungia tik kas antrą dieną.

Tokio vėlyvo sezono dar nėra buvę, nuogąstauja obuolių sulčių spaudėjai. Dalis sulčių spaudyklų ir įpusėjus rugsėjui dar nė neatveria durų, nes šiemet neturi, ką spausti. Kai kurios jų sulčiaspaudes jungia tik kas antrą dieną.

REKLAMA

Beje, ir sultys šiemet atsieis brangiau net iš savų obuolių. Dėl pabrangusių elektros ir pakuočių, sulčių spaudėjai sezoną pradėjo padidinę kainas.

Panevėžietė Miglė į sulčių spaudyklą atvežė kelis maišus obuolių, kelis kilogramus apelsinų, šiek tiek svarainių ir morkų. Moteris sako, kad tokios sultys jų šeimai gardžiausios, o ir vitaminų jose apstu.

„Morkos to tokio saldumo šiek tiek duoda, apelsinas rūgštelės, kartumo nuo žievelės, tikriausiai ir skaniausias toks derinys mums visada nuo vaikystės“, – sako Miglė.

REKLAMA
REKLAMA

Miglės teigimu, jų šeimos sode obuolių šiemet pakankamai. Tad sulčių žiemą tikrai nepristigs.

„Dar ant medžių pilna, tai, jeigu nebus šalnų, tai tikriausiai dar antras reisas bus sulčių“, – kalba Miglė.

REKLAMA

Kad kol kas dar daug obuolių ant medžių, o ne į aruodus žiemai ar sultims keliauja, pastebi ir sulčių spaudėjai. Vienos sulčių spaudyklos Panevėžyje vadovė sako nepamenanti tokio vėlyvo sezono. Įprastai darbus jie pradėdavo rugpjūčio viduryje ir vos spėdavo suktis. O šiemet pirmi metai, kai spaudykla duris atvėrė rudenį ir sultis spaudžia tik kas antrą dieną.

„Manau, lėmė prastas šiųmetinis derlius, visų daržovių derlius prastas, kiek girdžiu, žmonės skundžiasi, kad ir bulvės, ir morkos tiesiog mažiau užaugo šiemet. Dėl to ir pas mus mažiau atvažiuoja obuolių. Vasariniai obuoliai labai prasti, jie pradėjo pūti ant medžių, tai žmonės tiesiog skundžiasi, kad nėra jų iš viso vasarinių. Pas mus jau važiuoja žieminiai obuoliai, žiūrėsim, kiek jų čia atvažiuos“, – teigia sulčių spaudyklos vadovė Laura Baronaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sulčių spaudyklos vadovės, dalis mažų spaudyklų dar nė nepradėjo dirbti ir svarsto, ar verta šį sezoną atverti duris.

„Išaugus elektros ir kuro kainoms, mažesnėms spaudykloms gal tiesiog net nebeapsimoka, jokio biznio nebėra, labai daug verslų užsidarė“, – tvirtina L. Baronaitė.

O likusieji, anot vadovės, dėl išaugusių sąnaudų buvo priversti branginti savo paslaugas. Pavyzdžiui, spaudykloje 5 litrų pakuotė pabrango 50-čia centų. Tad iš jūsų atvežtų obuolių 5 litrai paruoštų sulčių pakuotėje šiemet atsieis 3 eurus 40 centų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Elektros kaina pabrango, kuro kaina pabrango, tai mes tiesiog nebeišgalėjom, turėjom šiek tiek pabranginti savo pakuotes“, – aiškina L. Baronaitė.

Kad kainas teko kilstelėti, teigia ir kitos sulčių spaudyklos vadovas. Už pakuotę išspaustų sulčių teks mokėti 20 centų daugiau nei pernai.

„Naudojam elektrą, degalus, kaitinam dyzeliu, tai realiai visi šitie ištekliai pakilo, taip pat ir darbo jėgos kaina pakilo, už nuomą, už viską reikia mokėti“, – sako sulčių spaudyklos vadovas Vitalijus Pranskūnas.

REKLAMA

Sulčių spaudyklos vadovas sako, kad kol kas sunku prognozuoti, koks laukia šiųmetis sezonas. Pasak vadovo, buvę metų, kai sulčiaspaudės dūzgė net naktimis, o dabar būna dienų, kai net nėra, ką spausti.

„Pradžia tokia sunkoka ir nežinia, kaip čia bus toliau“, – kalba V. Pranskūnas.

Ant prekystalio pas panevėžietę Zitą kol kas pernykštės sultys. Sako šiųmečių dar nespaudė. Moteris svarsto, ar vertės vežti obuolius į spaudyklą, kai tiek kuro, tiek spaudyklos paslaugų kaina pakilo.

„Taip jau neapsimokėjo, jeigu dabar dar subrango, nu tai kas bepirks tokiom kainom, brangu labai“, – sako prekeivė Zita.

Už pernykščių obuolių sulčių 3 litrų pakuotę Zita prašo 4 eurų. Šviežio derliaus sulčių kaina, anot prekeivės, turėtų didėti bent puse euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų