Mokslininkams pirmąkart pavyko sukurti nematomojo apsiausto medžiagą, kuri paslepia objektus naudodama šviesą, matomą žmogaus akiai.
Kaip teigiama žurnale „Nano Letters“ išspausdintame straipsnyje, šį naująjį darinį galima laikyti dideliu žingsniu į priekį kuriant vadinamąsias apsiaustų medžiagas.
Kaip kartu su kolegomis pažymi Ksiangas Žangas (Xiang Zhang), nematomieji apsiaustai, gebantys nukreipti elektromagnetines bangas už objekto ir taip padaryti šį nematomą, „vis dar savo kūdikystėje“. Daugelis tokių apsiaustų yra pagaminti iš medžiagų, kurios sugeba paslėpti objektus naudodamos tiktai mikrobangų arba infraraudonąją spinduliuotę.
Ne paslaptis, jog šių bangų žmogaus akis nemato. Tam, kad ištaisytų šią padėtį, tyrėjai pagamino atspindintį darinį, kuris yra sudarytas iš tam tikros formos išėsdintų silicio oksido ir silicio nitrido sluoksnių. Šio apsiausto veikimo principas yra pagrįstas tuo, kad apgaubtasis objektas atspindi šviesos bangas taip, kad apsiaustas atrodo tarsi įprastinis veidrodis – plokščias ir lygus.
Nors atliekant tyrimus paslėptas buvo viso labo tiktai mikroskopinis objektas, savo matmenimis prilygstantis raudonajam kraujo kūneliui, mokslininkai yra įsitikinę, jog „šis darinys gali užmaskuoti bet kokį po juo esantį objektą. Kitaip nei ankstesnieji apsiaustai, šis nėra apribotas tiktai infraraudonąja spinduliuote, todėl galima kalbėti apie žmogaus akiai regimos šviesos spektrą“.