• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rodosi, kad tarp Vilniaus savivaldybės ir daugiabučių administratorių jau beveik metus tęsiasi nuožmi kova, kur labiausiai nukenčia gyventojai. Tebevykstant būstų administratorių rinkimams, kai gyventojai gavo progą patys išsirinkti, savo namų prižiūrėtojus, pastarieji nevengia pasukčiauti, bet didelės problemos čia nemato ir baksnoja į savivaldybės klaidas.

4

Rodosi, kad tarp Vilniaus savivaldybės ir daugiabučių administratorių jau beveik metus tęsiasi nuožmi kova, kur labiausiai nukenčia gyventojai. Tebevykstant būstų administratorių rinkimams, kai gyventojai gavo progą patys išsirinkti, savo namų prižiūrėtojus, pastarieji nevengia pasukčiauti, bet didelės problemos čia nemato ir baksnoja į savivaldybės klaidas.

REKLAMA

Vilniaus daugiabučių namų administratorių konkursas, kur savo balsą pirmą kartą gali išsakyti patys namų šeimininkai, startavo dar praėjusių metų rugsėjį. Planuojama, kad konkursas baigsis 2019 m. pradžioje.

Apie balsavimą namo gyventojai turėjo sužinoti savo daugiabučių skelbimų lentose ir gavę pranešimus į pašto dėžutes. Biuletenius gyventojai savivaldybei turi pateikti paštu, elektroniniu paštu arba pristatyti gyvai.

Būstų administratoriai nevengia sukčiauti

Vos tik prasidėjo konkursas, Vilniaus savivaldybė gyventojus įspėjo, kad savivaldybės darbuotojai po butus nevaikšto ir patalpų savininkų neagituoja pasirinkti konkretaus administratoriaus.

REKLAMA
REKLAMA

Analogišku perspėjimu prieš porą savaičių dalinosi ir Karoliniškių seniūnija savo „Facebook“ paskyroje. 

Tačiau net ir dabar vilniečiai dalinasi susirūpinimu, kad po jų namus vaikšto būstų administratoriai, siūlydami surinkti balsavimo biuletenius ir patys neva perduoti savivaldybei.

REKLAMA

Maža to, vilniečiai vieni kitus įspėja nemesti balsavimo biuletenių į neaiškias balsadėžes, mat jas neva pastatė patys būstų administratoriai.

Susidūrusius su analogiška situacija, Vilniaus savivaldybė prašo pranešti elektroniniu paštu [email protected].

Savivaldybė kreipėsi į teisėsaugą

Minėti sukčiavimo atvejai ir net konkretūs taip sistemą apžaidžiančių administratorių vardai Vilniaus miesto savivaldybei žinomi.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes šiuo metu esame siuntę visiems likusiems namams, gyventojams daugiabučiuose balsavimo biuletenius, norint tą procesą pagreitinti, paspartinti. Gal kai kurie nesąžiningi namų administratoriai pamatė tą mūsų iniciatyvą ir <...> padarė nesąžiningai, nusikalstamai – ant tų dėžučių, kur yra iškabinta, kad mestų gyventojams pranešimus ir panašiai, jie užrašė „balsadėžė“, – tv3.lt kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat J. Morkūnas sako žinantis, kad po namus vaikšto administratorių atstovai ir siūlo neva surinkti balsavimo biuletenius.

„Normalu, kad jie vaikšto, agituoja. Bet kai jie sako, kad duokit savo balsavimo biuletenį ir mes nunešime, tai čia yra jau įstatymo pažeidimas, nes žmogaus valią bando suklastoti. Aš tikiu, kad jie nuneštų tuos balsavimo biuletenius, jeigu jie būtų už tą administratorių, o kurie ne už juos, tai tikiu, kad jie gali nenunešti“, – svarstė J. Morkūnas.

REKLAMA

Jo teigimu, Vilniaus miesto savivaldybė dėl šių rinkimų pažeidimų jau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama inicijuoti tyrimą.

Administratoriai baksnoja į savivaldybę

Įdomu tai, kad patys daugiabučių administratoriai prisipažįsta žinantys apie galimus sukčiavimo atvejus, bet juose kriminalo nemato. Štai Vilniaus daugiabučių namų ir kitų pastatų administratorių asociacijos prezidentas Sigitas Čirba akcentuoja, kad tai savivaldybė nepasirūpina, kad biuleteniai tikrai pasiektų gyventojus.

REKLAMA

„Jeigu pašto darbuotojai sumeta biuletenius į pašto dėžutes, tai mes tikrai nežinome, ar tam butui, ar tam namui. Turime signalų, kad yra namų, kur dar nėra gavę biuletenių. Ne kartą esame pastebėję, kad biuleteniai tiesiog sudėti ant palangės. Kiek žinoma, pašto darbuotojai, radę netvarkingas pašto dėžutes, grąžina laiškus savivaldybei. Tai čia reikia ieškoti kriminalo biuletenio pristatyme, o ne jo surinkime“, – tv3.lt sakė S. Čirba, taip pat vadovaujantis būsto administravimo įmonei „Naujininkų ūkis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis stebisi, kodėl Vilniaus miesto savivaldybė išvis ėmėsi rengti šiuos rinkimus, kai kitos 59 Lietuvos savivaldybės liko prie senosios tvarkos.

Anot S. Čirbos, vos pernai pasklido žinia apie startavusius rinkimus, jo vadovaujama asociacija kreipėsi į savivaldybę, prašydama juos nutraukti ir išdėstydama savo argumentus.

„Nesulaukę jokių atsakymų, suorganizavome gyvą susitikimą su administracijos direktoriaus pavaduotoju. Paskui jis mums aiškiai pasakė, kad mes vienos pusės nuomonę darome, o savivaldybei, Vyriausybei ir Aplinkos ministerijai atrodo kitaip“, – pasakojo S. Čirba.

REKLAMA

Tada asociacija pasamdė advokatų kontorą, kad ši pateiktų juridinę teisės aktų analizę, ar rinkimai privalomi, ar ne. Vis tik savivaldybė neatsižvelgė į advokatų nuomonę, kad rinkimai nėra privalomi.

Praėjus mėnesiui po rinkimų Vilniaus daugiabučių namų ir kitų pastatų administratorių asociacija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydama ištirti galimus Vilniaus miesto savivaldybės korupcinius veiksmus.

REKLAMA

Skandalas dėl nupirktų nuomonių

Tai ne pirmasis ant būsto administratorių rinkimų mestas šešėlis. Prieš savaitę mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas savo „Facebook“ paskyroje piktinosi, kad daug sekėjų „Facebook“ paskyroje turintys „influenceriai“ Andrius Užkalnis ir Saugirdas Vaitulionis reklamos agentūros „fomo“ prašymu už pinigus skleidė neigiamą nuomonę apie rinkimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu S. Vaitulionis teigė ryšių su „fomo“ nepalaikantis ir Vilniaus savivaldybę kritikuojantis dažnai, mat pats yra vilnietis.

Kritikos Vilniaus savivaldybė sulaukė ir už per mažą pačių rinkimų viešinimą, esą gyventojai net žino galintys patys rinkti savo administratorius.

Tačiau J. Morkūnas mano, kad šias tariamas problemas kuria suinteresuotos grupės, kurios jungiasi į asociacijas ir naudoja lobistus, norėdamos išlaikyti dabartinę padėti – neprarasti savo administruojamų būstų.

Vilniuje yra 4 044 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų