Psichologas M. Daugelavičius tokiuose porų sprendimuose neįžvelgia nieko blogo: „Vienas vaikšto su šortais, o kitas mano, kad tai nenormalu. Logiškas ir vienas ir kitas požiūris, nematau jokios problemos. Tai yra skonio reikalas, kaip žmogui rengtis, su kokia šukuosena vaikščioti, ar kokią paskyra socialiniuose tinkluose kurtis.“
„Sulipusios“ poros
Tačiau poros, kurios, tarytum, „sulipusios“ ir niekada nebūna atskirai savo santykiams kelia ne mažą grėsmę: „Susiduriu dažnai su poromis, kurios yra sulipusios ir joms pradeda trūkti asmeninės erdvės.
Žmogus nebeturi asmeninio laiko, laisvalaikio ir poilsio vienas nuo kito, tai tas pats, kaip valgyti tą patį patiekalą kiekvieną dieną ištisus metus. Kad ir koks skanus būtų patiekalas, galiausiai atsibosta. Labai panašu ir santykiuose, jei poros visuomet būna kartu ir nesiskiria nei minutei, anksčiau ar vėliau, tai iššaukia atmetimo reakciją.“
Kaip elgtis, jei „pritrūksta oro“?
Nutinka ir taip, kad tik vienam iš partnerių atsibosta visuomet būti drauge: „Pirmiausia reikia iškelti asmeninės erdvės klausimą, viskas, kas yra per daug iššaukia įvairias reakcijas. Turite kalbėtis ir paaiškinti partneriui, kad jums reikia erdvės, poilsio ir vienas kito pasiilgimo, tam, kad pajausti malonumą.
Jeigu ištisai vienas kitu mėgaujamės, tai nebeteikia tokio džiaugsmo, kaip anksčiau. Tam, kad būtų malonumas ir džiaugsmas turi būti ir poreikis, kai poreikio nėra – nėra ir džiaugsmo užpildymo. Paaiškinkite partneriui, kad tai yra normalu ir tai nereiškia, kad jausmai dingo, tiesiog jums reikia savo laiko pabūti viena. Tai sveikas ir normalus žmogaus poreikis,“ – patarė M. Daugelavičius.
Komunikuokite
Kartais už to slypi ir didesnė problema: „Žmogus pasisavinantis kitą žmogų ir niekur jo nepaleidžiantis gali turėti ir psichologinių problemų. Nesaugumas, nepasitikėjimas savimi, pavydas – daugybė priežasčių gali nulemti tokį žmogaus elgesį. Abstrakčiai kalbėti apie tokias situacijas yra sudėtinga.
Jeigu žmogus negali paleisti kito žmogaus, tikėtina, kad yra užslėpta problema, o išsiaiškinti reiktų kalbant su tuo žmogumi. Galbūt yra hipertrofuotas vienatvės jausmas, didelis pavydo jausmas, ar kontrolės poreikis. “
Pasak psichologo, reikia mokytis kalbėti, išreikšti mintis ir poreikius savo partneriui: „Tik komunikacijos pagalba išspręsite santykių problemas. Blogai, kai partneriai savo poreikius ir jausmus išreiškia per kritika, sakydami priekaištus savo partneriui, tai iššaukia pasipriešinimą ir atmetimą. Toks pokalbis nepriveda prie gerų rezultatų.“
Individualistams ne ką geriau
Tačiau, kai santykiuose yra du individualistai taip pat nėra gerai: „Santykiuose turi būti pusiausvyra. Turite turėti ir savus poreikius, asmeninį gyvenimą, tačiau reikia turėti ir kažką bendro – veiklą, interesus, sritis, kurios suartina. Vienokie, ar kitokie kraštutinumai byloja apie problemas, reikia rasti aukso viduriuką, balansą.“