Filmas visada geriau pavaizduos sunkiai suvokiamus dalykus, nei bet kuri knyga, rašo listverse.com. Atspindėdama viską, nuo vaikų išnaudojimo iki branduolinio karo pasekmių, ši liūdnai pagarsėjusi dokumentika išties gali sukrėsti žiūrovą.
8. Aokigahara – Savižudžių miškas (2012)
Fuji kalnuose esantis Aokigaharos miškas garsėja kaip itin populiari savižudžių vieta. Šioje dokumentikoje geologas atskleidžia žiūrovui esamų ar būsimų savižudžių paliekamus ženklus. Turintiems silpnesnę širdį nepatartume žiūrėti šio filmo.
7. „Ledo žmogaus įrašai“ (1992)
Negailestingas, žiaurus, bebaimis – tai tik keletas žodžių, kuriais būtų galima apibūdinti serijinį žudiką Richardą Kuklinskį „Ledo žmogų“. „Ledo žmogaus įrašai“ – tai filmuoti šaltakraujo žudiko ir gydytojo Michaelio Badeno pokalbiai. R. Kuklinskis apie savo įvykdytus šiurpius nusikaltimus kalba išsamiai ir be jokių emocijų.
6. „Atominės žaizdos“ (2006)
Dėl visos Šaltojo karo metu paskleistos propagandos ir sukeltos panikos mums sunku yra suvokti tikrąjį branduolinio ginklo poveikį žmogui, išskyrus daugybę jo sukeltų mirčių. Paprastai mes įsivaizduojame branduolinį ginklą kaip naikinantį visa aplinkui. Bet tai nėra tiesiog naikinimas, žmonės kenčia mėnesius, metus ar net dešimtmečius lėtai mirdami, užuot žuvę per keletą akimirkų. „Atominės žaizdos“ nukelia mus pas Hirosimos ir Nagasakio aukas, kurios vis dar jaučia skaudžias atominio karo pasekmes.
5. „Tylos sąmokslas“
Ši dokumentika niekada nebuvo išleista, daugelyje šalių buvo bandoma užkirsti tam kelią. Gana prastos kokybės filmuota medžiaga atskleidžia įvairius iškrypimus, piktnaudžiavimą valdžia, atsirandantį aukščiausiuose visuomenės sluoksniuose, parodoma, kaip įtaka ir turtai naudojami siekiant asmeninės naudos.
Laukite tęsinio