Libijos sukilėlių lyderiai turi sudaryti tikslų planą, kaip jie valdytų šalį iš valdžios pasitraukus dabartiniam Libijos lyderiui Muammarui Gaddafiui, sekmadienį teigė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as.
Vakarų šalių vyriausybės ir sukilėliai Libijoje tvirtina, kad NATO vadovaujami antskrydžiai, diplomatinis Libijos atskyrimas ir opozicijos pastangos galiausiai nuvers M. Gaddafio valdžią, trunkančią 41–erius metus.
Tačiau baiminamasi, kad, M. Gaddafiui pasitraukus iš valdžios, gali kilti smurto banga šalyje, o tai paveiktų šalies stabilumą, kaip nutiko 2003 metais Irake, kai per JAV pajėgų invaziją buvo nuverstas Saddamas Husseinas.
Sukilėlių nacionalinė pereinamoji taryba, įkurta rytiniame Bengazio mieste, turi planą, kokių veiksmų imtųsi M. Gaddafiui pasitraukus iš valdžios, bet šis planas dar tik pirminis, teigė V. Hague'as.
„Mes raginame nacionalinę tarptautinę tarybą sudaryti smulkesnį veiksmų planą – per ateinančią savaitę detaliai surašyti, kas būtų tą dieną, kai M. Gaddafis pasitrauks iš valdžios: kas už ką būtų atsakingi, kaip būtų suformuota nauja vyriausybė Tripolyje“, – teigė V. Hague'as.
Didžioji Britanija ir Prancūzija labiausiai remia NATO kariuomenės intervenciją Libijoje. V. Hague'as šeštadienį lankėsi Bengazio mieste, kuriame gyventojai palaikė jį ir skandavo šūkius apie laisvę Libijai bei M. Gaddafio pasitraukimą.