Kulinarijos mokymo instituto šefas Palakas Patelis teigia, kad dažniausiai pasitaikanti klaida yra pradėti naudoti pakuotės netinkamas uždarymas. Joje lieka oro ir taip užkandžiai greičiau sugenda.
„Pašalinkite visą orą, sandariai apvyniokite viršutinę pakuotės pusę, kad nepatektų oro, ir užfiksuokite ją gumine juosta ar spaustuku. Jei turite pakuotę su bulvių traškučiais, galite ją įdėti į šaldiklį. Tai padės juos išlaikyti šviežius ir traškius.
Kai būsite pasirengę mėgautis traškučiais, tiesiog išimkite maišelį iš šaldiklio ir kelioms minutėms palikite ant stalo, kol jie pasidarys kambario temperatūros“, – nurodo specialistas.
Jis priduria, kad šaldiklyje galima laikyti ir riešutus:
„Riešutuose gausu aliejų, o drėgmė, šiluma ir šviesa gali greitai suardyti tuos aliejus. Todėl jei laikysite riešutus šiltose vietose, jie sunyks. Verčiau riešutus įdėti į šaldiklį ir saugoti juos ten, kad jie ilgiau būtų skanūs.“
Kitas patarimas yra susijęs su vaisių laikymu. Palakas Patelis sako pastebintis, kad daugelis žmonių juos laiko dubenyje, tačiau vertėtų rinktis krepšį:
„Būdami krepšyje jie laisviau kvėpuoja. Kaip papildomą triuką aš naudoju sauso vyno kamštį, kurį įmetu ir krepšį. Jis sugeria drėgmės perteklių ir padeda išvengti vaisinių muselių.“
Virtuvės šefas Jeanas Apostolou sako, kad šaldytuve negalima laikyti vieno iš mėgstamiausių užkandžių – šokolado:
„Jis linkęs sugerti kvapus, todėl šaldytuve vyraujantys stiprūs kvapai gali sugadinti jo skonį. Geriausia atviras šokolado pakuotes laikyti tokioje vietoje, kur nėra kitų produktų kvapų.“
Jis taip pat nurodo, kad sausainius, batonėlius, saldainius geriausia laikyti sandariame stikliniame inde vėsioje ir tamsioje vietoje. O ledai neturėtų būti laikomi arti šaldiklio durelių, nes kiekvieną kartą jas atidarius, ledai bus paveikti šilto oro. Geriausia ledus dėti kuo giliau šaldiklyje ir taip ilgiau juos išsaugoti.