Kodai ir kriterijai
Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos vyriausioji gydytoja Neringa Šinkūnienė paaiškino, kiek slaugos ligoninių yra rajone ir ar sudėtinga į jas patekti.
„Patekimas į palaikomojo gydymo ir slaugos ligonines sugriežtėjo. Tiesiog reikia atitikti ligų kriterijus. Yra patvirtinti nauji kodai, pagal kuriuos pacientai guldomi į slaugos ligonines. Vietų Panevėžio rajone veikiančiose dvejose slaugos ligoninėse turime. Jų yra ir Ramygaloje, ir Naujamiestyje, todėl patekti į jas nėra problemų“, – sakė N. Šinkūnienė.
Parengė klausimyną
Pasak rajono poliklinikos vadovės, bus iš naujo licencijuojamos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės.
„Tai daroma todėl, kad pasikeitė reikalavimai. Minėtose gydymo įstaigose keičiasi personalas, koks reikalingas slaugos ligoninėms, keičiasi palatos ir jose esanti įranga. Šeimos gydytojas turės specialų klausimyną su tam tikrais kodais. Atitikus šiuos reikalavimus ir gavus atsakymus apie tyrimų rezultatus, pacientas gaus siuntimą gultis į slaugos ligoninę.
Anksčiau buvo platus spektras ligų, pagal kurias galėjai patekti gydymui į ligoninę, bet dabar jis sumažėjo. Ligos turi būti sudėtingos, kad pacientui būtų skiriamas gydymas slaugos ligoninėje“, – pasakojo N. Šinkūnienė ir pakartojo – vietų Panevėžio rajono palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės yra.
Neatitinka reikalavimų
Panevėžio rajono poliklinikos vyriausioji gydytoja sakė, kad Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė laikinai uždaryta.
„Tačiau ji nebus atidaryta, nes negaus licencijos – gydymo įstaiga neatitinka reikalavimų. Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje turi būti ne mažiau kaip 25 lovos, o ten yra dešimt. Be to, nėra lifto į antrą gydymo įstaigos aukštą. Ten yra aibė problemų ir neatitikimų. Tačiau bėdos, kad Krekenavoje ligoninė neveikia, nėra, vietų pakankamai Naujamiesčio ir Ramygalos ligoninėse“, – teigė N. Šinkūnienė ir perspėjo, kad į ligonines patekti tik šalčio laikotarpiui praleisti žmonėms nepavyks.
Dirba mobiliosios komandos
Poliklinikos vadovė priminė, kad Panevėžio rajone dirba mobiliosios ambulatorinės slaugos specialistų komandos.
„Panevėžio rajone tokios medikų komandos dirba visu pajėgumu. Mobilioji komanda įvertina, kokio gydymo ir priežiūros reikia pacientui ir kokias paslaugas teiks jo namuose. Atvykstantys medikai ligoniui gali pastatyti lašinę, suleisti vaistų, sutvarstyti žaizdas, pragulas bei suteikti kitas sveikatos paslaugas. Kiekvieno paciento sveikatos būklė vertinama individualiai, todėl priklausomai nuo poreikio teikiama ambulatorinė paslauga“, – aiškino N. Šinkūnienė.