Nelaimės tyrimo komisija „nusprendė nusiųsti skrydžio duomenų savirašius į Aeronautikos avarijų tyrimo ir prevencijos centrą (CENIPA) Brazilijoje, kur taip pat gaminami lėktuvai „Embraer“, – sakoma Kazachstano transporto ministerijos pranešime.
Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas (Ilchamas Alijevas) anksčiau sekmadienį pareiškė, kad šią savaitę sudužęs keleivinis lėktuvas buvo apšaudytas iš Rusijos.
Oro bendrovės „Azerbaijan Airlines“ lėktuvas „Embraer 190“ trečiadienį skrido iš Azerbaidžano sostinės Baku į Rusijos miestą Grozną Šiaurės Kaukaze, kai dėl kol kas neaiškių priežasčių buvo nukreiptas ir sudužo bandydamas nusileisti Aktau mieste Kazachstane po skrydžio į rytus per Kaspijos jūrą.
Nelaimės metu žuvo 38 žmonės, o 29 išgyvenusieji buvo sužeisti.
IATA ragina atlikti išsamų Azerbaidžano lėktuvo katastrofos tyrimą
Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) sekmadienį paragino atlikti išsamų, nešališką ir skaidrų oro bendrovės „Azerbaijan Airlines“ lėktuvo katastrofos tyrimą.
IATA teigė, kad jei tyrimo metu bus nustatyta, jog keleivinis lėktuvas numuštas per karo operaciją, kaltininkai turi būti patraukti atsakomybėn.
Trečiadienį Kazachstane sudužus lėktuvui, žuvo 38 iš 67 juo skridusių žmonių.
Azerbaidžano pareigūnai pareiškė, kad į lėktuvą pataikė Rusijos oro gynybos sistemos raketa, kai jis bandė nusileisti Rusijos Čečėnijos respublikos sostinėje Grozne.
„Reiškiame gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir draugams“, – sakė IATA generalinis direktorius Willie Walshas (Vilis Volšas).
„Iš pagarbos 38 žuvusiems žmonėms ir tiems, kurie išgyveno, privalome išsiaiškinti, kodėl įvyko ši katastrofa, ir imtis veiksmų, kad ji niekada nepasikartotų“, – pridūrė jis.
„Civiliniai orlaiviai niekada negali būti numanomas ar atsitiktinis karinių operacijų taikinys. Kadangi yra didelė tikimybė, kad „Azerbaijan Airlines“ lėktuvas, skridęs reisu Nr. 8243, galėjo tapti karinių operacijų auka, kaip nurodė kelios vyriausybės, įskaitant Rusiją ir Azerbaidžaną, svarbiausia atlikti išsamų, skaidrų ir nešališką tyrimą“, – nurodė jis.
W. Walshas sakė, kad tarpinė ataskaita turėtų būti paskelbta per 30 dienų.
„Jei bus padaryta išvada, kad dėl šios tragedijos kalti kovotojai, kaltininkai turi būti patraukti atsakomybėn ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – teigė jis.
Ženevoje įsikūrusi IATA atstovauja maždaug 340 oro transporto bendrovių, kurios atsakingos už daugiau kaip 80 proc. viso pasaulio oro eismo.
Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas (Ilchamas Alijevas) sekmadienį apkaltino Rusiją, kad ji prieš lėktuvui sudūžtant apšaudė jį oro gynybos raketomis ir iš pradžių bandė nuslėpti katastrofos priežastis, reikalaudamas, kad Maskva pripažintų savo kaltę.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusijos oro gynyba veikė Grozne, kai lėktuvas bandė nusileisti, o po to orlaivis nukrypo ir sudužo vakarų Kazachstane.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!