Jau šį penktadienį prasidėsiantis subkultūrų kino ir veiklų festivalis „Drag-on-fly“ miestiečiams pristatys netradicinį kiną. Tris dienas vyksiančiame renginyje bus galima nemokamai pamatyti net 6 filmus, kurie pristatys alternatyvių kultūrų gyvenimo aspektus.
„Džiaugiamės galimybe nemokamai parodyti „Tai – Anglija“, vieną žinomiausių pastarųjų metų filmų apie subkultūras. Juosta pasakoja apie 11-metį berniuką, radusį prieglobstį skustagalvių kompanijoje. Berniukas labai greit pritampa prie grupuotės: nusiskuta galvą, klausosi SKA muzikos ir mėgaujasi laisve, kol neįsivelia į rasistinius išpuolius“, – pasakojo festivalio atstovas spaudai Mantas Velykis. Filmas Vilniaus mokytojų namų kieme įrengtame ekrane pasirodys jau šeštadienio vakarą.
Sekmadienio vakarą žiūrovai galės išvysti dramą „Paskutinės dienos“, netiesiogiai pasakojančią apie garsios roko grupės „Nirvana“ vokalisto Kurto Cobaino gyvenimą. Nors visi filmo veikėjai išgalvoti, kritikai jo siužete atpažįsta daugybę panašumų į žinomo muzikanto gyvenimą.
Filmų programoje taip pat atsidūrė ir vienas lietuviškas filmas. Režisierės Inesos Kurklietytės darbas „Lengvas raganavimas“ pasakoja apie savitos pasaulėjautos moteris, kurios vaikus gimdo kuo natūraliau, t.y. vandenyje. Be to, festivalio žiūrovai išvys ir tris skandinaviškus filmus pasakojančius apie subkultūrų gyvenimą šiose šalyse. Tai ir „žaliųjų“ gyvenimo istorija, ir hiphopo muzikos šalininkų dvikovos ir gatvės vaikų likimai. Filmų peržiūros visiškai nemokamos.
Anot Manto Velykio, nemažiau svarbus ir subkultūrų atstovų vaidmuo festivalyje: „Labai laukiame kiekvieno norinčio pademonstruoti savo gebėjimus miestiečiams. Greta šokėjų ir “blusų” turgaus prekeivių, tikimės išvysti ir ugnies žonglierius, ir dredų velėjus bei kitus įdomiomis veiklomis užsiimančius žmones.“
Pirmą kartą vyksiantis subkultūrų kino ir veiklų festivalis „drag-on-fly“ tikisi tapti kasmetiniu ir sutraukti kuo įvairesnius žmones, kurie supažindintų vilniečius su savo kūryba ir galbūt pačius miestiečius įkvėptų kūrybai.