„XVI amžius Vakarų meno istorijoje pažymėtas moterų aktyvumu dailėje“ – pasakoja Meno pažinimo centro vedėja Nideta Jarockienė, – „vėlyvojo Renesanso metais pirmą kartą kelioms tapytojoms pavyko sulaukti platesnio pripažinimo. Praėjus dviem šimtmečiams Angelika Kaufman (1741-1807) tapo viena iš dviejų moterų, oficialiai prisidėjusių prie Londono Karališkosios dailės akademijos įkūrimo. Jos atvaizdą lankytojai turės progos pamatyti Ermitažo graviūrų parodoje. Šį šeštadienį, teminėje ekskursijoje kartu su lankytojais diskutuosime apie laikus, kai moterys skynėsi kelią į profesionalųjį meną.“
Nespėję apsilankyti šioje ekskursijoje, kviečiami dalyvauti kituose edukacinės programos suaugusiems renginiuose iki pat parodos uždarymo, birželio 10 dienos.
Pasak muziejaus edukatorių, „pietų pertrauka – puiki proga apsilankyti galerijoje. Per trumpą laiką sudominsim Mikelandželo, Albrechto Diurerio, Antonio van Deiko, Žako Kalo ir kitų garsių dailininkų kūryba bei gyvenimu. Ekskursijos suaugusiems lankytojams pietų pertraukos metu, nuo 12 val., vyksta kasdien.“
Trečiadienį, 16 val. lankytojai kviečiami į temines ekskursijas, kuriose sužino, jog be galo išradingi ir įdomūs Ticiano, Rembranto, Hendriko Hondijaus vyresniojo, Karlo Marati, Antono Rafaelio Mengso, Piterio Breigelio vyresniojo, Simono Vujė ir daugelio kitų žymių menininkų grafiniai atvaizdai, sukurti graverių pagal tapytus originalus. Jie skirti ne tik pašlovinti ar įamžinti vaizduojamus asmenis, bet ir perteikti jų vidinį pasaulį, talentą, užtarnautą šlovę. Portretų dekoras – simboliai, alegorinės figūros, atributai – suteikia informacijos apie personažų išsilavinimą, veiklos pobūdį, pomėgius.
Ketvirtadienį, 16 val. lankytojai parodoje diskutuoja tema „Tikrovės metraštininkai“. „Menininkas gali daug: jo kūrybinė energija sukuria ištisus pasaulius; gelbėdamas tikrovę nuo užmaršties, dailininkas fiksuoja ją, - teigia edukatoriai, - „ar susimąstome apie neįkainojamą jo misiją pratęsti greitai kintantį regimą gyvenimą, apie gebėjimą vaizdu išreikšti mintį, džiaugsmą, nuojautas? Laikas išsaugojo ne tik daugelio menininkų vardus, bet ir jų atvaizdus. Argi mums nerūpi, kaip jie, atrodė?“
Penktadienį, 15.30 val. lankytojų laukia atviros kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vyksta pokalbiai apie meną ir menininkus, po to kartu su edukatoriais kuriamos portretinės miniatiūros, medalionai.
Į visus užsiėmimus registruojamasi iš anksto tel. 85 212 14 77
Bilieto kaina vienam asmeniui – 2 Lt.