• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Studijos užsienyje – daugelio moksleivių svajonė, tačiau tam, kad ji būtų įgyvendinta, vien labai gerai mokytis nepakanka. Apie pasiruošimą gyvenimui ir mokslui svetur kalbamės su tarptautinės verslo vadybos studente Midlsekso universitete Jungtinėje Karalystėje Agne Ramanauskaite.

Studijos užsienyje – daugelio moksleivių svajonė, tačiau tam, kad ji būtų įgyvendinta, vien labai gerai mokytis nepakanka. Apie pasiruošimą gyvenimui ir mokslui svetur kalbamės su tarptautinės verslo vadybos studente Midlsekso universitete Jungtinėje Karalystėje Agne Ramanauskaite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis žingsnis – išlaidų planas

Tam, kad pasiruošimas studijoms užsienyje netaptų kančia, merginos teigimu, reikia susidaryti būtinų darbų sąrašą, kurie turėtų būti įtraukti į kiekvieno ketinančio studijuoti užsienyje pasiruošimo planą.

REKLAMA

Svarbiausias žingsnis ruošiantis išvykai svetur – išlaidų planas: „Prieš ketverius metus išvykusi studijuoti į Londoną gerai apgalvojau būtiniausias išlaidas, t. y., gyvenamosios vietos nuomos kainą, maistą bei transporto išlaidas. Nusprendžiau, kad 1000–2000 svarų pirmajam mėnesiui turėtų pakakti“, – teigia pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiąją dalį išlaidų sudaranti gyvenamosios vietos nuoma, pasak merginos, gali tapti nelengvu galvos skausmu. Vienas saugiausių, patogiausių ir pigiausių būdų – gyvenimas universiteto miestelyje esančiame bendrabutyje. Vis dėlto, jeigu gyvenimas su kitais studentais jūsų nevilioja, Agnė pataria peržvelgti internetinius nuomos paieškos puslapius, tokius kaip spareroom.co.uk, zoopla.co.uk, rightmove.co.uk, gumtree.co.uk, kuriuose siūlomi studio tipo, vienviečiai, dviviečiai kambariai, butai bei namai. „Planuodami savo išlaidas nepamirškite, kad prieš įsikraustant reikės sumokėti depozito mokestį bei pirmojo mėnesio nuomos sumą“, – primena A. Ramanauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studijų ir darbo derinimas – misija (ne)įmanoma?

Norėdami įgyti daugiau patirties, tapti savarankiškesni ir finansiškai nepriklausomi, neretai studentai pradeda ieškoti darbo galimybių. Nors susirasti darbą užsienyje ir gali būti nelengva, Agnė pataria: „Griebk kompiuterį, pasiruošk savo gyvenimo aprašymą, kurį ieškodamas paprastesnio darbo gali išnešioti po netoliese esančias kavinukes, restoranus.“

REKLAMA

Studentė džiaugiasi, kad, greičiausiai, gimė po laiminga žvaigžde ir darbą Londone rado visiškai netikėtai: „Tądien lydėjau draugę į banką atsidaryti sąskaitą: atvykusi sužinojau, jog vienas restoranas ieško naujų darbuotojų, todėl, gavusi jų kontaktus, nedelsdama susisiekiau“, – prisiminimais dalijasi mergina.

REKLAMA

Jeigu nuspręsite ieškoti darbo užsienyje, nepamirškite būti atviri, nuoširdžūs ir drąsūs – realizuokite save skirtingose srityse.

Nacionalinis draudimo numeris ir banko sąskaita – būtini

Vykstant į užsienį ilgesniam laiko tarpui svarbu nepamiršti susitvarkyti dokumentus. Į visus iškilusius klausimus Jums gali atsakyti septyniuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusių „KALBA“ padalinių darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu norėsite dirbti Didžiojoje Britanijoje, Jums bus reikalingas nacionalinis draudimo numeris, kurį galima gauti artimiausiame įdarbinimo centre.

Banko sąskaita – būtina dirbant svetur. Ją galima atsidaryti atvykus į bet kurį banką: su savimi reikia turėti universiteto laišką su anspaudu ir nacionalinį draudimo numerį.

REKLAMA

Išlaidos transportui

Londonas – beveik puspenkto karto didesnis už Vilnių ir dešimt kartų už Kauną, todėl vykstant studijuoti svarbu susiplanuoti ir transporto išlaidas.

Jungtinėje Karalystėje studijuojanti Agnė pataria naudotis Londono viešojo transporto kortele OYSTER CARD: kortelės kaina – 5 svarai, o ją galima įsigyti bet kurioje metro stotyje.

REKLAMA

„Tapus studentu ir užsiregistravus svetainėje www.tfl.co.uk ir gausi studentišką kortelę, su kuria turėsi gerokai didesnę nuolaidą kelionėms po Londoną“, – sako mergina.

Svarbiausias etapas – nusiteikimas

„Būkite nusiteikę, kad viskas vykta tam, kad tobulėtumėte. Geresnės ar blogesnės patirtys vieną dieną atneš pačius skaniausius vaisius, kuriuos kramsnosite eidami kitu iššūkių keliu, tačiau su vis didesne išmintimi“, – teigia užsienyje studijuojanti panelė.

Viskas priklauso tik nuo Jūsų pačių nusiteikimo – nebijokite domėtis, ieškoti atsakymų ir išsikelti sau vis naujų klausimų. Agnė studentams užsienyje pataria prisijungti prie OUT organizacijos, dalyvauti jų renginiuose: „Susipažinsite su jaunais žmonėmis ir galbūt atrasite bendraminčių. Siekite ir motyvuokite save siekti geriausiojo AŠ“, – sako A. Ramanauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų