Stojantieji rezultatus sužinos jau liepos 23 dieną. Tačiau net jeigu lūkesčiai iš karto ir neišsipildytų, dar yra galimybė dalyvauti antrajame ture ir gauti valstybės finansuojamą vietą.
Pasirodo, kad stojant antruoju turu kai kurie stojantieji gali aplenkti ir geresnius brandos egzaminų rezultatus gavusiu moksleivius ir gauti nemokamą vietą.
LAMA BPO atstovė spaudai Aldona Steponavičiūtė patikino, kad tokia situacija galima, nes jeigu po pirmojo priėmimo yra likusi valstybės finansuojama vieta arba kitas asmuo jos atsisako, ją gali užimti antrajame ture dalyvaujantys stojantieji.
„Realybė yra tokia, kad ne visada stojantieji priima tą kvietimą, kurį gauna. Praėjusiais metais buvo taip, kad jie gaudavo du kvietimus studijuoti. Vienas yra studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje, kitas valstybės nefinansuojamoje vietoje. Tai teoriškai, jeigu stojančiajam priimtinesnė vieta, kuri yra valstybės nefinansuojama, tai ta valstybės finansuojama vieta lieka. Ir sekančiame etape skelbiamos laisvos vietos ir į jas vėl gali kandidatuoti stojantieji. Tai teoriškai įmanoma, kad likusias laisvas vietas kandidatuoja nauji stojantieji ir jas pasiima,“ – tikino A. Steponavičiūtė.
Pašnekovė priduria, kad šiemet dėl šios priežasties, kad būtų mažiau atsisakančių valstybės finansuojamos vietos, pateikiamas tik vienas kvietimas.
„Tai jeigu stojantysis atsisako to kvietimo ir nepasirašo jokios sutarties, tai jis gali dalyvauti tolimesniuose etapuose. Jeigu jis pasirašo sutartį valstybės ne finansuojamoje vietoje – jis gali irgi toliau dalyvauti ir kandidatuoti tiek į valstybės finansuojamą, tiek nefinansuojamą vietą. Bet jeigu jaunuolis pasirašo sutartį į valstybės finansuojamą vietą, tai jis gali kandidatuoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą.“ – pasakojo LAMA BPO atstovė spaudai Aldona Steponavičiūtė.
Praėjusiais metais prieš antrąjį stojimų turą liko 1195 laisvų valstybės finansuojamų vietų studijuoti universitetuose, o kolegijose 2054 vietų.