• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rytoj po pietų abiturientai sužinos, ar dvylikos metų triūsas mokykloje buvo įvertintas pakankamai gerai, kad juos kviestų studijuoti Lietuvos aukštosios mokyklos.

REKLAMA
REKLAMA

Nors oficialūs duomenys apie priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas bus skelbiami tik rytoj, jau yra žinoma, kiek pateikta prašymų ir kokios specialybės išlieka tarp populiariausiųjų.

REKLAMA

Jei mokėti - tai Vakarams

Šiemet priėmimo komisija užregistravo apie 33 400 prašymų - palyginti su praėjusiais metais, tai 2400 mažiau. „Iš užsiregistravusiųjų dalis dar nėra atnešę atestatų, todėl šis skaičius iš tiesų yra šiek tiek mažesnis. Tačiau šie duomenys tik preliminarūs, nes dar vyksta patikra, ar nėra kokių nors klaidų“, - sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) prezidentas Pranas Žiliukas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, P.Žiliuko teigimu, žinomas tik pakviestųjų studijuoti skaičius, tačiau dar neaišku, kiek iš jų iš tikrųjų studijuos, nes kiekvienais metais dalis stojančiųjų universitetuose nesiteikia pasirodyti.

„Dėl to, kad norinčiųjų studijuoti skaičius mažėja, galime išskirti kelias priežastis. Pirmiausia apie aukštąjį mokslą Lietuvoje buvo labai neigiama nuomonė ir klaidinga informacija, todėl kai kas išsigando, kad šiais metais aukštasis mokslas bus tik mokamas. Didėja ir norinčių studijuoti Vakaruose skaičius - nemaža dalis silpnesnių mokinių, kurie turėjo šansų įstoti tik į mokamas studijas, pasirinko studijas Vakaruose“, - pasakojo asociacijos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip vieną iš galimų priežasčių P.Žiliukas įvardijo ir sumaištį dėl valstybinių egzaminų - brandos atestatai buvo išduoti vėlai ir todėl dalis žmonių vis dar ateina į priėmimo komisiją, nors prašymų registracija jau yra pasibaigusi.

REKLAMA

Socialiniai mokslai pirmauja

Renkantis aukštąsias mokyklas ir specialybes didelių pokyčių nėra.  Populiariausių universitetų sąraše išlieka Vilniaus bei Kauno technologijos universitetai. Populiariausia studijų sritis - socialiniai mokslai. „Socialinių mokslų valstybės finansuojamos vietos užpildomos 100 proc.“, - sakė P.Žiliukas.

REKLAMA

Jo teigimu, vangiai stojama į lengvosios pramonės sektorių. Kalbant apie humanitarinius mokslus, noriai renkamasi tik anglų kalba, o į visas kitas humanitarines specialybes sunkiai pritraukiama norinčiųjų studijuoti.

Per pastaruosius dvejus metus smarkiai šoktelėjo norinčiųjų studijuoti statybų inžineriją. „Apie kitas inžinerines specialybes tokių apibendrinimų daryti negalime - į kai kurias programas užpildomos visos vietos ir netgi yra šioks toks konkursas, į kitas - vos vos“, - pasakojo LAMABPO prezidentas. Tarp nepopuliariausių inžinerinių specialybių galima būtų paminėti elektrotechniką.

Agnė Vaitasiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų