• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš kelias dienas su trenksmu startavo naujieji mokslo metai. Tai ypatingas laikas ne tik jaunesniems moksleiviams, bet ir naują gyvenimo etapą pradedantiems studentams.

10

Vos prieš kelias dienas su trenksmu startavo naujieji mokslo metai. Tai ypatingas laikas ne tik jaunesniems moksleiviams, bet ir naują gyvenimo etapą pradedantiems studentams.

REKLAMA

Nemenkos dalies studentų laikinaisiais namais keleriems metams į priekį taps universitetų ar kolegijų bendrabučiai. Tad logiška, kad visada norisi gyventi gražiai ir draugiškai.

Tik kartais tai gali būti sunkiai suderinama. Juk į bendrabutį suvažiuoja pačių įvairiausių charakterio bruožų žmonės. Tad ir žodis „tvarka“ kiekvienam reiškia vis ką nors kitą.

Griežtas pareiškimas

Apie netvarką socialiniame tinkle „Facebook“ prabilęs Kauno kolegijos studentas Paulius paviešino keletą nuotraukų ir paliko tokį įrašą:

„Trečio barako, pirmo aukšto, chebryte, kad ir barakas, bet tai nereiškia, kad reikia padaryti atvirą sąvartyną ir teršti! Jūsų veiksmai parodo, kas jūs esat. Nebūkite šiukšlės.“.

REKLAMA
REKLAMA

Viešindamas nuotraukas Paulius siekia pakeisti nesitvarkančių studentų požiūrį: „Ne pirmus metus čia gyvenu, tai suprantu sistemą, bet esmė tame, kad jei žmonės tylės ir ignoruos tą faktą, tai jis tik dar labiau paūmės.“.

REKLAMA

Anot jo, daugumai studentų rūpi tvarka, tačiau jie nesivelia į atvirus konfliktus ir dažnai yra linkę nuolaidžiauti. „Vienas to nepakeisi, bet jei atsirastų aktyvių žmonių grupė, kuri imtųsi rimtos pertvarkos tuo klausimu, problema būtų likviduota arba bent sumažintas jos apimties procentas. Jei žmonėms patinka gyventi tarp šiukšlių, tai nežinau, kas pas juos galvose dedasi. Čia tik pamąstymai, kurie, tikiuosi, palies dalį iš jūsų“, - užvirusioje diskusijoje „Facebook‘e“ rašė Paulius.

REKLAMA
REKLAMA

Kita studentė pasiūlė susitaikyti su esama situacija, nes, anot jos, neįmanoma nieko pakeisti: „Su šituo teks susitaikyti... Prie akių atnešdavo ir palikdavo... Sakyk tokiems nesakęs. Nevalos buvo ir bus. Per trejus gyvenimo barake metus niekas nepasikeitė. Rasi ir iš kambarių šiukšlių maišų atneštų, tad linkiu susitaikyti prieš tokį elgesį.“

Tvarkosi visi kartu

Kauno kolegijos Apgyvendinimo paslaugų skyriaus vedėja Albina Prišmantienė portalui tv3.lt pasakojo, kad su studentais prieš įsikeliant yra pasirašoma sutartis, kurioje nurodoma ir tai, kad būtina laikytis bendros tvarkos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra pasirašome detali sutartis, kuri suprantama visiems. Tvarka bendrabučiuose yra tiek studentų, tiek darbuotojų pareiga. Tad visi kartu ir tvarkomės. Gelbstime studentus, kai to reikia. Kambarius patikriname, kalbamės su kiekvienu“, - pasakojo A. Prišmantienė.

Anot jos, kai kambariuose gyvena po kelis studentus, tai sunku visiems vienodai sutarti: „Galiu pasakyti, kad iš pradžių, kol tik susipažinę studentai apsišlifuoja, būna daugiau problemų. Bet vėliau atrandamas bendras sutarimas ir situacija pasikeičia. Jei kartais to sutarimo dėl tvarkos nepavyksta surasti, tai perkeliame kažką į kitą vietą.“

Naujienų portalo pašnekovė teigė, kad supranta ir kartais pasitaikančius skundus dėl gyvenimo sąlygų bendrabučiuose. „Pirmas įspūdis dažnai būna įvairus. Juk jaunas žmogus atvyksta iš tėvų namų, puikių sąlygų. O čia iškart tenka gyventi su nepažįstamaisiais, pratintis vienas prie kito. Stengiamės visada rasti bendrą kalbą. Ir šią vasarą atlikome daug remonto darbų, atnaujinome dalį baldų. Studentai vertina ir tai, kad bendrabutis yra šalia universiteto. Be to, pas mus nuoma mėnesiui – vos 48 eurai. Net skalbimo paslauga teikiama nemokamai“, - pasakojo A. Prišmantienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų