Tai parodė Lietuvos studentų sąjungos vykdyta apklausa, kurioje sudalyvavo 1692 studentai.
Į aukštųjų mokyklų jungimąsi palankiau žiūri Vilniuje ir Kaune studijuojantys jaunuoliai (59 proc.) nei kitų miestų studentai (51 proc.).
Didžiausias pritarimas iš magistrantų
Aukštųjų mokyklų jungimąsi mažiau už studijuojančius universitetuose palaiko kolegijų studentai (tam pritaria ar greičiau pritaria 53 proc. kolegijų studentų). Didesnį pritarimą aukštųjų mokyklų jungimui universitetuose reiškia magistratūros (67 proc.) ir vientisųjų studijų (68 proc.) studentai bei bakalauro (57 proc.) studentai.
„Tyrimas atskleidžia, kad universitetų studentai iš principo sutinka, jog aukštųjų mokyklų Lietuvoje per daug ir jos turėtų būti jungiamos. Galimą konsolidaciją ypač palaiko vyresnių kursų studentai, kurie jau ne pirmus metus studijuoja aukštojoje mokykloje, galbūt yra studijų mainams išvykę į užsienį ir matę kitokią aukštojo mokslo kokybę. Tuo tarpu kur kas daugiau kolegijų studentų aukštųjų mokyklų skaičių Lietuvoje laiko tenkinančiu poreikius“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.
Studentų manymu, valdžia turėtų finansiškai remti susijungti nusprendusias aukštąsias mokyklas (taip teigia 59 proc. respondentų), 23 proc. mano, kad valdžia neturi finansiškai skatinti aukštųjų mokyklų susijungimo, 18 proc. apklaustųjų dėl to neturi nuomonės.
Nuomonės neturi tik maža dalis
63 proc. apklausos dalyvių mano, kad valdžia turėtų nurodyti tik aukštojo mokslo tinklo jungimo gaires, o ne išsamų planą. 26 proc. teigia, kad valdžia turi parengti aukštųjų mokyklų jungimo planą ir jį įgyvendinti. Nuomonės dėl to neturi 11 proc. apklaustųjų.
56 proc. apklaustų studentų sutinka su teiginiu, kad sumažinus aukštųjų mokyklų skaičių, dėl to kultūriškai ir ekonomiškai nukentės mažesni Lietuvos miestai ir regionai.
Apklausa atlikta gruodžio 5–12 dienomis. Respondentai atsitiktiniu būdu atrinkti iš Lietuvos studento pažymėjimo duomenų bazės.