„Politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ buvo įteiktas galutinis, papildytas naujais epizodais pranešimas apie įtarimą juridiniam asmeniui“, – rašoma Specialiųjų tyrimų tarnybos BNS pateiktame atsakyme.
Teisėsauga atsisako įvardyti terminus, kada ikiteisminis tyrimas bus baigtas.
Pareigūnai praplėstų įtarimų turinio nedetalizuoja, o patys liberalai teigia, kad jie susiję su kito įtariamojo šioje byloje, partiją palikusio Gintaro Steponavičiaus piktnaudžiavimu.
Anksčiau teisėsauga galimą Liberalų sąjūdžio kyšininkavimą ir prekybą poveikiu siejo su buvusių jos narių Eligijaus Masiulio ir Šarūno Gustainio įtariamais nusikaltimais.
Dabar Liberalų sąjūdis yra įtariamas dėl visų trijų nusikaltimų.
Partija su įtarimais nesutinka, nes mano, kad atsakomybė turėtų būti taikoma konkrečius veiksmus atlikusiems žmonėms, o ne juos vienijusiai organizacijai, nesuteikusiai jiems jokių įgaliojimų. Tokius argumentus dėsto ir įtariamoji šiame tyrime Darbo partija, jai įtarimai siejami su buvusio jos nario Vytauto Gapšio veiksmais.
Liberalų laikinasis lyderis, Seimo narys E. Gentvilas įtaria, kad įtarimai partijai galėjo būti praplėsti sąmoningai prieš kitą savaitę vyksiantį suvažiavimą, kur bus renkamas naujas jos pirmininkas. Penktadienį interviu Žinių radijui jis pareiškė, kad „teisėsauga žaidžia žaidimus“.
„Pernai birželio 11 dieną vyko partijos suvažiavimas, šeštadienį. Tai būtent penktadienį, birželio 10 dieną kratos pas G. Steponavičių, Rimantą Mikaitį, kurie eliminuojami jau kitą dieną suvažiavime iš politinių institucijų“, – kalbėjo politikas.
„Tai dabar artėjant partijos suvažiavimui gruodžio 9 dieną vėlgi – nauja įtarimų dozė. Kodėl šita įtarimų dozė negalėjo atsirasti balandžio mėnesį, kai Steponavičiui pareikšti (įtarimai), arba rugsėjo mėnesį, kai visai partijai buvo pareikšti?“, – sakė E. Gentvilas.
„Nežinau, turbūt čia yra procesiniai kokie nors dalykai, (...) bet atsiranda tam tikras netikrumas: ar tikrai nėra manipuliacijos, kalbant apie kišimąsi į politinius procesus tiek mūsų partijos viduje, tiek tarppartinėje erdvėje“, – pridūrė jis.
Pasak E. Gentvilo, partijos advokatas negauna leidimo susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, tuo tarpu ja gali disponuoti neįgalioti asmenys.
„Aš girdžiu per įvairius šaltinius, kad jau žmonės žino pokalbio išklotines iš ikiteisminio tyrimo medžiagos“, – kalbėjo liberalas.
„Jeigu tai pasitvirtintų, tai sakyčiau, turbūt ne žurnalistai nuėjo į prokuratūrą ir išvogė. (...) Kažkas iš ten ištraukė ir pasiūlė“, – teigė jis.
Teisėsauga įtaria, kad buvę liberalai E. Masiulis ir Š. Gustainis Liberalų sąjūdžio naudai paėmė kyšius iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Šis verslininkas įtariamas ir V. Gapšio papirkimu.
Pareigūnai yra pranešę, jog dėl paramos dviem jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms su „MG Baltic“ tarėsi ir G. Steponavičius.
Anot teisėsaugos, galbūt gavę arba taręsi dėl kyšių politikai balsavo už koncernui palankių teisės aktų priėmimą.
Koncernas „MG Baltic“ taip pat įtariamas dėl papirkimo ir prekybos poveikiu. Visi jie įtarimus neigia.