Sveikatos apsaugos ministerijai vėluojant įgyvendinti vieną didžiausių elektroninės sveikatos projektų, jam skirti Europos Sąjungos milijonai Lietuvos gali ir nepasiekti. Skirstomas struktūrinių fondų lėšas prižiūrinti institucija teigia, kad darbai vėluoja dėl ministerijos darbo aplaidumo, praneša LTV „Panorama“.
Įgyvendinus antrąjį elektroninės sveikatos projekto etapą, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos klinikose pacientų duomenys iš popierinių knygelių būtų perkelti į kompiuterius ir jais galėtų dalytis šios trys, o vėliau prisijungusios ir kitos – mažesnės – gydymo įstaigos visoje Lietuvoje.
Anot lrt.lt, šiam projektui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirti 19 mln. litų Lietuvą turėtų pasiekti kitų metų rugsėjį.
Tačiau Informacinės visuomenės plėtros komitetas įspėja Sveikatos apsaugos ministeriją paskubėti, antraip pinigai Lietuvos gali ir nepasiekti.
Valdininkai pripažįsta, kad vėluota pradėti elektroninės sveikatos projekto antrąjį etapą, nes iki tol nebuvo pasibaigęs pirmasis. O kol nepasibaigė viena dalis, esą įsipareigojimai neleidžia pradėti kitos.
Ministerijos sekretorius Haroldas Baubinas teisinasi, esą pirmą ir antrą projekto etapus finansuoja skirtingos institucijos, todėl ir sutapo projektų laikai.
„Ministerija tiesiog neturėjo kito pasirinkimo – arba bandyti suspėti abi priemones įgyvendinti, arba tiesiog atsisakyti galimybes pasinaudoti struktūrinių fondų parama. Praleisti šituos metus ir tikėtis finansavimo vėlesniu metu“, – sako H. Baubinas.
Tačiau Europos Sąjungos skiriamas lėšas prižiūrinti institucija teigia, kad darbai vėluoja dėl pačios ministerijos darbo aplaidumo.
Sveikatos apsaugos ministerijai laiku neatlikus numatytų darbų ir neįsisavinus visų projektui skiriamų milijonų, ji turės projektą baigti iš biudžeto lėšų arba jau įsisavintus pinigus grąžinti į Europos Sąjungos struktūrinius fondus.
Kristina Garalevičiūtė