Šį penktadienį LNK projekte „2 minutės šlovės“ pasirodys grupelė iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriančių vaikinų. Lietuvio Artūro ir kelių latvių komanda „Itnernational Street Workout“ savo pasirodymu priblokš ne tik reiklią ir išlepintą komisiją, bet ir absoliučiai visus salėje sėdinčius žiūrovus.
„Pirmą kartą bus paspausti visi 40 žaidimo pultelių, kas reikš, kad absoliučiai daugumai reginys patinka“, - pasakoja „2 minučių šlovės“ prodiuseris Laurynas Šeškus.
„International Street Workout“ – tai angliškas terminas, neturintis lietuviško atitikmens. Tai nėra mankšta, gimnastika ar akrobatika. Tai pratimų kompleksas, kurį atlikti reikalingi visiems gerai žinomi skersiniai. Projekte „2 minutės šlovės“ dalyvaujanti komanda sako, kad jų užsiėmimą tiksliausia būtų vadinti jėgos akrobatika.
Latvijoje „Street Workout“ judėjimas jau tapo socialiniu reiškiniu. Skirtingoms profesijoms atstovaujantys ir jėgos akrobatiką kaip hobį propaguojantys vaikinai pasakoja, jog viskas prasidėjo nuo to, kad jie neturėjo pinigų brangioms sporto salėms, todėl pradėjo sportuoti savarankiškai, tiesiog savo namų kieme.
Netrukus sustiprėję vaikinai sudalyvavo populiariame Latvijos talentų šou, kuriame užėmė pirmą vietą ir laimėjo 5 tūkstančius eurų. Šią vasarą įvyko pirmasis pasaulio „Street Workout“ čempionatas, taip pat buvo įkurta pasaulio „Street Workout“ federacija. Apie tai, kaip šis judėjimas pakeitė vaikinų gyvenimą, pasakoja vienas iš komandos lyderių ir idėjos autorių Maris Slezins.
Kas yra „Street Workout“? Kaip Jūs patys, idėjos autoriai, jį apibūdinate?
Visų pirma tai daugiau nei prisitraukimas prie skersinio, tai tikėjimas ir pasitikėjimas savo jėgomis. Antra, tai draugija, judėjimas, kurio tikslas ugdyti save ir kitus. Mes mokome tolerancijos. Treniruotis ateina rusai, lietuviai, latviai ir kitų tautybių jaunuoliai, todėl čia natūraliai atsiranda ir tikslas mažinti tautinę neapykantą. Kai žmogus išmoksta prisiversti prisitraukti prie skersinio, lygiai taip pat jis užsispiria ir baigią aukštąją mokyklą.
Kaip pavyko šitaip greitai judėjimą, absoliučiai naują sporto šaką išpopuliarinti Latvijoje?
Kai nugalėjome Latvijos talentų šou ir gavome piniginį prizą, mes tuos pinigus išleidome įvairių mokyklų, internatų, vaikų globos namų, neįgaliųjų vaikų centrų aikštelių tvarkymui ir įrengimui. Pinigai baigėsi, bet mes nesustojame: organizuojame varžybas, lankome mokyklas, kalbamės su jaunimu. Be to, čia yra dar vienas momentas – mes ne tik rodome fizinę jėgą, mes pasakojame, kad dabar populiaru būti sportiškam, aktyviam, sveikam ir puoselėjančiam savo kūną bei sveikatą, o vartoti narkotikus nemadinga.
Ar teko tai patirti savo kailiu?
Kai buvau jaunas, labai daug energijos išeikvojau negeriems dalykams, sportas mane tikrąja ta žodžio prasme išgelbėjo nuo patekimo į tam tikras įstaigas. Esu dėkingas sportui, kad jis man suteikė galimybę užaugti padoriu žmogumi. Kiek galėdamas stengiuos šias idėjas įskiepyti ir jaunimui. Beje, ne tik Latvijos, o ir Lietuvos. Todėl ir esame čia, projekte „2 minutės šlovės“.