• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje sekmadienį tūkstančiai žmonių susirinko į Katedros aikštėje vykstantį protestą prieš planuojamą nekilnojamojo turto (NT) mokestį „NE gyvenamojo būsto mokesčiui!“. 

40

Vilniuje sekmadienį tūkstančiai žmonių susirinko į Katedros aikštėje vykstantį protestą prieš planuojamą nekilnojamojo turto (NT) mokestį „NE gyvenamojo būsto mokesčiui!“. 

REKLAMA

Dar neprasidėjus protestui, Katedros aikštėje nusidriekė ilga žmonių eilė prie palapinės, kurioje buvo kviečiama pasirašyti peticiją prieš planuojama NT mokestį. 

Žmonės protestuoti į sostinės centrą rinkosi, nešini rankose plakatus su užrašais „STOP! Vandalai, naikintojai“, „STOP pertekliniams mokesčiams, STOP perrašymui Konstitucijos“, „NT apmokestinimui – NE! Mokesčių ir auditų skaidrumas, KGB viešumas“, „Valdžia, eikit dirbti ir nereikės atimti iš mūsų!“, „Mano namai – mano tvirtovė“, „Konstitucijos 23 strp. Nuosavybė neliečiama! Kuris čia nesupranta žodžio „neliečiama“?“. „Žmogaus būstui – JOKIO NT mokesčio!“, „Konservų šaika – tautos pražūtis“, „Reketas yra nusikaltimas! Nusikaltimo nepalaikau, nepalaikyk ir tu!“.

Protestuotojas: mus ruošiasi eilinį kartą apmokestinti

Kaip Eltai sakė iš Šiaulių į protestą atvykęs Vaidotas, žmonės yra pasipiktinę, jog valdžios atstovai esą eilinį kartą siekia apmokestinti visuomenę. Vyro teigimu, reikia pademonstruoti nepasitenkinimą tokiais veiksmais.  

„Šitas mitingas yra prieš tai, kad mus ruošiasi eilinį kartą apmokestinti. Manau, kad, jei neparodysime iniciatyvos ir aktyvumo, valdžiai pasirodys, kad viskas gerai, sakys, kad niekas neprieštarauja ir visi sutinka. (...) Kaimynas nesidomi politika, bet sakė: „kodėl mane turi apmokestinti už tai, dėl ko jau sumokėjau visus mokesčius?“. Va paprasto žmogaus argumentas. Jis sako: „pirkau medžiagas būstui, mokėjau mokesčius, samdžiau darbininkus“, – aiškino Vaidotas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, NT mokesčiu siekiama žmonės priversti susimokėti už būstą, už kurį esą mokesčiai jau yra sumokėti. Vaidoto įstikinimu, tai yra neteisinga.

„Jeigu mes jau vieną kartą už viską sumokėjome, tai kodėl dabar turėtume mokėti antrą kartą? Sutikčiau, kad, tarkime, yra tokių, kurie daro iš to verslą, turi to nekilnojamojo turto, bet jie tai yra registravę, irgi moka mokesčius. Tai iš esmės vadinamasis nekilnojamojo turto mokestis yra tiesiog turėjimo mokestis: jūs turite dviratį, ateis ir sakys, kad reikia dviračio mokesčio ir apmokestins“, – Eltai kalbėjo vyras.

REKLAMA

Vilnietis Darius tvirtino į sostinės centrą atvykęs kitu klausimu, tačiau, kai pamatė, kad vyksta mitingas prie NT mokestį, teigė nutaręs sudalyvauti renginyje. 

„Palaikau žmones, kadangi kitu klausimu atvažiavęs, tai taip sutapo, kad mitingas yra, aš nežinojau“, – komentavo vyras.

Kritika ir dėl KT nutarimo partnerystės byloje

Nuo scenos taip pat kalbėjo ir Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius. Nors protestas buvo skirtas planuojamo NT mokesčio kritikai, jis pasisakė apie Konstitucinio Teismo (KT) paskelbtą sprendimą, kad tai, jog Lietuvoje nėra įteisinta partnerystė tarp tos pačios lyties asmenų, prieštarauja pagrindiniam valstybės įstatymui. KT taip pat prieštaraujančiu Konstitucijai paskelbė Civilinio kodekso straipsnį, pagal kurį partnerystę galima sudaryti tik tarp vyro ir moters.

REKLAMA
REKLAMA

R. Grinevičius teigė manantis, kad KT tokiu sprendimu „atvėrė pragaro vartus“.

„Konstitucinis Teismas ką tik priėmė ir įteisino vienalytę partnerystę. Tuo yra atverti pragaro vartai, už kurių mes jau matome vienalytes santuokas, translytiškumą, genderizmą, besibrukantį į mokyklas, į vaikų darželius, ir visa tai, kas naikina šeimą, vakarietišką krikščionišką civilizaciją. Po viso šito Konstitucinis Teismas turėtų atsistatydinti“, – kalbėjo Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas.

Anot jo, reikia politikų reikalauti pakeisti Konstituciją, numatant, jog „šeima ir santuoka būtų kuriama tik tarp vyro ir moters laisvu sutarimu“, taip pat nustatant, kad „vaikų motina yra moteris, o tėvas – vyras“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, kaip teigė R. Grinevičius, reikia siekti KT panaikinimo, o Konstitucijos priežiūra turėtų užsiimti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

R. Grinevičius kartu ragino siekti, jog visų lygių teismų teisėjai būtų renkami tiesiogiai piliečių.

Ant scenos nušvilpti politikai

Protesto metu prie scenos pastatytuose ekranuose buvo rodomos vaizdo įrašų ištraukos, kuriose kalbėjo partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis – jis esą žadėjo atvykti į mitingą. Visgi politikas proteste nepasirodė. 

REKLAMA

Susirinkusieji į šią vaizdo ištrauką sureagavo švilpimu, rėkė „Remigijau“, kalbėjo, jog esą jie buvo „ir vėl apgauti“.

Protesto organizatorius Raimondas Šimaitis kvietė ant scenos premjerą Gintautą Palucką, Seimo pirmininką Saulių Skvernelį, parlamentarą Algirdą Sysą. Jiem nepasirodžius, žmonės švilpė.

Protestuotojai taip pat skandavo: „Aš nenoriu mokėti nuomos už savo namus“.

Ant scenos kalbėjusi Dalia pasakojo, kad esą dėl valdžios veiksmų buvo sužlugdyta jos įmonė, veikusi 60 metų. 

„Jau tada supratau, kad mūsų valdžiai nerūpi eilinis žmogus, nerūpi žmogus, turintis negalią“, – piktinosi moteris, pridurdama, kad pasisako prieš planuojamą NT mokestį. 

REKLAMA

Proteste dalyvavusi Violeta Fominienė teigė mananti, kad valdžia, kuri, moters manymu, esą nėra išrinkta tautos, nes dalis parlamentarų išrinkti į Seimą per partijų sąrašus, bando atimti žmonių jų turtą.

„Jeigu visi surinkome pasakyti „ne“ nekilnojamojo turto mokesčiui, tai mums ne bėda bus surinkti ir 50 tūkstančių parašų, kad išmesti šitą Seimą“, – aiškino V. Fominienė.

Nuo scenos kalbėjes galiūnas Žydrūnas Savickas pabrėžė, kad planuojamu NT mokesčiu valdžia esą kėsinasi sudrumsti žmonių saugumo jausmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nekilnojamojo turto mokestis yra tik skaičius. Didžiausias klausimas yra ar gali žmogus jaustis saugus savo namuose, ar gali šeima planuoti savo ateitį ir laukti siurprizų iš valdžios po metų ar penkių. Valdžia turi tarnauti žmonėms, mes ją išrinkome, o ne mus apiplėšti. Žmogus savo namuose turi jaustis saugus“, – aiškino Ž. Savickas.

Dirba sustiprintos policijos pajėgos

Planuota, kad mitinge dalyvaus apie 5 tūkst. žmonių, leidimas buvo išduotas renginiui, į kurį galėjo atvykti 30 tūkst. dalyvių.

Kaip skelbiama socialiniame tinkle „Facebook“, renginį organizavo asociacija „Atoveiksmis“ ir praėjusiais metais kelis kartus vaivorykštės spalvų vėliavas viešai deginęs, visuomenininku prisistatantis R. Šimaitis. 

REKLAMA

„Tai ne tik protestas – tai mūsų šauksmas už teisybę, už sąžiningumą, už teisę gyventi oriai savo namuose nebijant kad senatvėje, ar susirgus, ar netekus pajamų, teks kraustytis į gatvę, nes mokesčiai už nuosavą būstą taps nebepakeliami“, – skelbė mitingo organizatoriai. 

Šį renginį viešai palaiko ir jame dalyvavo Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovai.

Dėl mitingo buvo ribojamas eismas sostinės senamiestyje, dirba sustiprintos policijos ir Viešojo saugumo pajėgos – iš viso patruliuoja 150 pareigūnų. 

REKLAMA

Už dalyvavimą proteste prieš NT mokestį pasisakė ir Seimo valdančiojoje koalicijoje esanti „Nemuno aušros“ partija. Tiesa, jų lyderis R. Žemaitaitis proteste nepasirodė.

Siūloma apmokestinti brangesnį nei 40 tūkst. eurų vertės turtą

ELTA primena, kad Finansų ministerija Seime registravo ir derina mokesčių pertvarkos projektus.

Siūloma plėsti NT mokesčio bazę ir apmokestinti brangesnį nei 40 tūkst. eurų vertės turtą (80 tūkst. eurų vertės dviems bendrasavininkiams), dabar šiai kartelei siekiant 150 tūkst. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

0,1 proc. tarifas būtų taikomas NT vertei nuo 40 tūkst. iki 200 tūkst. eurų, 0,2 proc. – iki 400 tūkst. eurų, 0,5 proc. tarifas – iki 600 tūkst. eurų. Brangiausią daugiau nei 600 tūkst. eurų vertės turtą siūloma apmokestinti 1 proc. tarifu.

Šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų, apmokestinimas būtų taikomas nuo 50 tūkst. eurų NT vertės vienam asmeniui arba nuo 100 tūkst. eurų bendro būsto vertės.

Taip pat siūloma taikyti 50 proc. metinio NT mokesčio nuolaidą pirmajam būstui, kurio vertė siekia iki 450 tūkst. eurų.

REKLAMA

Numatomas ir 4 proc. tarifas apleistam ar neprižiūrimam nekomerciniam NT.

Verta paminėti, kad pirminis pasipiktinimas viešojoje erdvėje kilo, kai visuomenė susipažino su preliminariais, neįregistruotais NT mokesčio pakeitimo siūlymais, pagal kuriuos NT būtų buvęs apmokestinamas nuo nulinės vertės. Visuomenėje ir Seime kilus didžiulėms diskusijoms, galiausiai įregistruoti Finansų ministerijos siūlymai pasikeitė.

REKLAMA
ŠAUNUOLIAI TIE KURIEMS RŪPI LIETUVA
ŠAUNUOLIAI TIE KURIEMS RŪPI LIETUVA
Šaunu, kad yra žmonių, kuriems rūpi Lietuvos ateitis ir po jų, kurie susirenka ir nebijo pasakyti ką mano apie visus šituos pseudomokesčius, kurie įvedinėjiami neaišku dėl ko, o pasekmės gali būti liūdnos!
O iš kokio mitingo šios nuotraukos? Kiek žinau, dabar valdžioje socdemai...
susirenka įtakotukų koks 150, tai sakoma susirinko NET 150 dalyvių, kai atėjo tūkstančiai, tai susirinko minia. tfu bl lovio patarnautojų rašliavos pagal nurodymą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų