Be to, tokia nelaimė su žeme sulygintų dideles Japonijos sostinės dalis. Baimę keliančios simuliacijos rezultatus trečiadienį paskelbė Tokijo miesto valdžia.
Japonija vis dar bando atsitiesti po praėjusį kovą šiaurės rytinę šalies pakrantę nuniokojusio 9 balų stiprumo žemės drebėjimo, sukėlusio mirtį nešusį cunamį. Katastrofa pražudė 19 tūkst. žmonių bei sukėlė didžiausią pastarųjų laikų branduolinę avariją, skelbia naujienų agentūra AFP.Tokijas per šią nelaimę beveik nenukentėjo, tačiau jei plačiai išsidėsčiusį didmiestį sukrėsti silpnesnis 7,3 balų žemės drebėjimas, jis pražudytų 9,6 tūkst. žmonių, 147 tūkst. būtų sužeisti, iš jų 21,9 tūkst. – sunkiai, teigiama projekte.
Dėl nutrūkusio elektros tiekimo ir sutrikusio transporto apie 5,2 mln. žmonių negalėtų pasiekti namų, o požeminis smūgis sugriautų ar rimtai apgadintų 378 tūkst. pastatų. Apie 188 tūkst. statinių sudegtų iki pamatų.
Izoliuotas Ramiojo vandenyno salas, esančias už kelių šimtų kilometrų nuo Tokijo, kurios laikomos municipaliteto dalimi, užgriūtų didelis cunamis, tačiau mažai tikėtina, kad jis padarytų žalos ar pareikalautų žmonių gyvybių pačioje sostinėje.
Didžiausias Japonijos miestas įsikūręs keturių tektoninių plokščių sandūroje, o tikimybė, kad jame per ketverius artimiausius metus kils 7 balų ar didesnis žemės drebėjimas siekia 50 proc., teigia Tokijo universiteto Žemės drebėjimų tyrimo institutas.
Vyriausybės projekcija neapima aukų ir nuostolių nuošalesnėse prefektūrose, kurios sudaro Didesnįjį Tokiją, turintį apie 35 mln. gyventojų.
1923 metais Tokijuje ir aplinkinėse vietovėse kilo 7,9 balų stiprumo žemės drebėjimas, kuris pražudė 140 tūkst. žmonių ir sunaikino didžiąją dalį miesto.