Vešli, bet prižiūrėta barzda, varlytė, balti marškiniai ir liemenė, - renginio vedėjas netruko kovotojo įvardinti stilingiausiu kovotoju. O pats Henrikas šypsosi ir nuolat kartoja, kad kiekvienas sportininkas turėtų rūpintis savo įvaizdžiu.
- Šiuo metu esi stilingiausias Lietuvos kovotojas – visada esi pasitempęs ir tvarkingai apsirengęs? Kas darė įtakos tokiam apsirengimo stiliui? - paklausiau kovotojo.
- Tiesiog toks mano stilius, visada stengiuosi atrodyti tvarkingai ir gražiai, mokausi universitete, kas reikalauja atrodyti kultūringai, kartais net dėstytojai žiūri visai kitaip, o tai retkarčiais gali įtakoti pažymį. Reikia prisipažinti, kad nemažą įtaką daro ir mano panelė. - Kiek pinigų išleidi rūbams? - Rūbus perku ganėtinai retai , nes ir seni rūbai atrodo gražiai, kai juos suderini, tačiau mano panelė dirba rūbų parduotuvėje , tad gaunu dovanų, o ir rūbai ten kainuoja pigiau.
- Barzda – teks vėl pasakoti jos atsiradimo istorija. Kiek laiko skiri jos priežiūrai? Kodėl niekaip nedrįsti jos nusiskusti?
- Prieš 10 mėnesių patyriau traumą, tai mane privertė ilgam pasitraukti iš sporto ir kovų. Buvau susilaužęs koją, sunkiai vaikščiojau, teko šokinėti iš kambario į kambarį, vonia maža , o ramentai visur kliuvo, galų gale nusprendžiau neskusti barzdos. Prabėgus šiek tiek laiko atėjo mėnuo „no shave november“, sudalyvavau ir aš - nesiskutau visą mėnesį. Taip pat pažiūrėjau filmą „300“ apie spartiečius. Pastebėjau, kad dauguma spartiečių jame – su barzdomis. Pasižiūrėjau į veidrodį ir pagailo nuskusti tokia ilgą barzdą.
Barzdos prižiūrėjimas - tai ilgas ir kruopštus darbas, jeigu padarai vieną klaidą, pasekmės taisomos tik ilgą laiką auginant. Kaip ir sporte: jei padarai klaidą - pralaimi kovą, o revanšinę kovą gali laimėti tik uoliai treniruodamasis. Barzdos nusiskusti tikrai neketinu. Ji tapo mano įvaizdžio dalimi, netgi naujas mano logotipas - su barzda, šiais laikais būna tokių atvejų, jog vyrą nuo moters atskirti padės tik barzda (juokiasi).
- Ar tiesa, kad tokioje barzdoje lieka maisto likučių?
- Jeigu valgai kaip kiaulė - tai maisto likučių gali likti ne tik barzdoje, bet ir ant galvos, ar dar baisiau. Žinoma, būna visokių atvejų, bet kai esi tvarkingas ir rūpiniesi barzda ji visuomet liks švari ir kvepianti.
- Ką apie tavo barzdą mano tavo mergina?
- Manau, ji yra dar vienas faktorius, kodėl nenusiskutu barzdos. Jai patinka. Manau, daugeliui merginų patinka barzdos – vyras juk turi būti vyriškas.
- Džentelmenas gyvenime visada išlieka džentelmenu ir ringe?
- Puikus klausimas, ir senelei vietą užleisiu ir padėsiu prireikus pagalbos. O ringe visada gerbiu savo varžovą, nes tai tik sportas, o ne asmeninis karas tarp varžovų, nesuprantu tų, kurie stumdosi konferencijų metu, sako blogus žodžius vienas kitam. Kam to reikia? Tuo tik parodai, kokio lygio žmogus esi. Žinoma, reikia išlaikyti sportinį pyktį, bet reikia išlaikyti ir žmogiškumą.
- Į sostinę atvykai iš mažo Lietuvos miestelio – ar pameni kaip pasitiko sostinė? Kiek laiko reikėjo priprasti prie visų madų?
- Į Vilnių atvykau iš mažo miestelio pavadinimu Gražiškiai, į kurį sugrįžtu dar ir šiomis dienomis. Atvažiavus į Vilnių buvo sunku: reikėjo žiūrėti, jog būtų maisto, o apie rūbus galvoti net nebuvo kada. Šiek tiek pagyvenus , su draugų pagalba ir sportu atėjo visai kitoks gyvenimo ritmas: įstojau į universitetą, stengiausi atrodyti stilingai, tada jau ir finansinės galimybes leido tai įgyvendinti.
- Beje, ar seki vyrų madas?
- Madų neseku, man labiausiai patinka „oldschool“ klasikinis hipsterio stiliukas, tiesiog rengiuosi tvarkingai ir patogiai pačiam sau.
- Kaip manai, ar sportininkai yra tie žmonės, kurie gali diktuoti madas?
- Be abejo, sportininkai yra pats puikiausias madų diktavimo pavyzdys , juk visi nori buti kaip garsūs, žymūs sportininkai, žmonės stebi juos, žiūri jų interviu, mato, kaip jie apsirengę, koks jų stilius, kaip jie bendrauja... Tad drasiai galima laužyti standartus ir diktuoti savo madas, tada puikių sportininkų pavyzdžiu seks daug pasiekėjų.
- Kokį patį baisiausią rūbą yra tekę nešioti?
- Ko man tik netekę nešioti, juk gyvenau kaime, teko pabuvoti ir tvarte, ir bulves kasti, ravėti, tačiau, jei kalbame apie miesto madas – yra tekę be bato pado važiuoti autobusu namo, nes jis nuplyšo visiškai tuo metu , kai paslydau į dumblo balą rudenį. Teko visam dumblinam ir be pado važiuoti autobusu namo praleidus kelias paskaitas.
- Kaip renkiesi rūbus, batus – kokie yra kriterijai?
- Rūbus man rinktis padeda panelė, tačiau man labiausiai patinka „slim“ tipo kelnės ir viršutinė dalis, o batai man patinka klasikiniai ir kokybiški.
- Ką patertumei Lietuvos sportininkams, kurie niekada neišlenda iš „treningų“?
- Nesakau, kad treningai yra blogai, ir pats su jais dažnai vaikštau, tačiau reikia nepersistengti. Reikia žinoti, kur ir kada reikia apsirengti tinkamai, buti kultūringam. Sportininkams patarčiau kurti savo įvaizdį savaip ir pamiršti steriotipus.