Kai kurie bažnyčios atstovai tvirtina, jog šis „kruvinas mėnulio užtemimas“ išpildo apokalipsės pranašystę. Anot jų, tai ženklas iš Dievo, jog netrukus visa pasaulį sukrės svarbus įvykis. Šiuo atveju cituojama Apreiškimo knyga, kurioje rašoma: “Aš žiūrėjau kaip Jis perlaužė šeštąjį antspaudą ir staiga įvyko didelis žemės drebėjimas; Saulė užtemo, o Mėnulis paraudo lyg kraujas”.
Tačiau šį aiškinimą atmeta ne tik skeptikai, bet ir mokslininkai. Jų teigimu „kruvinasis mėnulis” yra tiesiog cikliškai pasikartojantis užtemimas, kuris, tiesa, yra gana retas. „Kruvinas“ Mėnulio užtemimas įvyksta tada, kai Saulė, Žemė ir Mėnulis išsidėsto vienoje tiesioje linijoje – Mėnulis patenka į Saulės apšviestos Žemės šešėlį ir įgauna rausvą atspalvį. Kodėl raudoną? Nes, atmosfera išsklaido mėlynus spindulius. Ir šį kartą jis sutampa su superpilnatimi - Mėnulis bus pasiekęs artimiausią Žemei savo orbitos tašką. Paskutinį kartą tokį „kruviną supermėnulį“ matėme 1982 metais.
Dabar daugelis entuziastų irgi laukia šio užtemimo – įspūdingu vaizdu galima grožėtis plika akimi be jokio papildomo pasiruošimo. Jis truks ilgiau negu valandą nuo 2 val. 11 min. Grinvičo (5 val. 11 min. Lietuvos) laiku.
Žinant apie tokia „kruviną“ superpilnatį reikia nepamiršti ir to, jog tai gali turėti įtakos sveikatai. Pastaruoju metu gausu informacijos, kad per mėnulio pilnatį kai kurie asmenys jaučia padidėjusi nervingumą, suaktyvėja lėtinės ligos.